USA znemožnily přímý přístup lidem z mnoha států před dlouhými 19 měsíci, ale všechno jednou končí! Americký prezident Joe Biden schválil opatření, které s účinností 8. listopadu 2021 ukončilo zákaz přímých cest. Yay, můžeš začít balit!

Má to však 3 podmínky

Před nástupem do letadla musíš předložit:

• Potvrzení o ukončeném očkování nejméně před 2 týdny.
  • A zároveň negativní RT-PCR nebo antigenní test na koronavirus, který byl proveden ze vzorku odebraného nejdříve 3 dny před odletem letadla do USA.
  • Dále musíš vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti.

Důležité! USA by mělo uznávat všechny vakcíny používané v České republice. Seznam všech vakcín schválených pro přílet do USA najdeš tady.

Bez očkování mohou do USA cestovat pouze:

• děti do 18 let,
  • lidé, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat,
  • ti, kdo musí naléhavě odcestovat a nemají včasný přístup k vakcíně.

Všechny neočkované osoby (včetně dětí od 2 let) musí před nástupem do letadla předložit:

• potvrzení o tom, že patří k výjimkám z povinného očkování,
  • negativní RT-PCR nebo antigenní test, který byl proveden ze vzorku odebraného nejdříve 1 den před odletem letadla do USA,
    vyplnit prohlášení o bezinfekčnosti.

Nezapomeň! Aktuálně jsou v ČR antigenní testy platné jen 24 hodin, proto je výrazně doporučován zvolit RT-PCR test.

Aktuální podmínky pro vstup na území USA najdeš na stránce Ministerstva zahraničí České republiky www.mzv.cz, ale doporučujeme sledovat i stránky Velvyslanectví USA v Praze a portál CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí).

A co musíš udělat po příletu do Ameriky?

Ať už jsi plně očkovaný nebo ne, musíš mezi 3. a 5. dnem po příletu podstoupit další test na koronavirus. Plně očkovaní s negativním testem ale nemusí být v 7denní domácí karanténě.

Studium na americké střední je na dosah ruky s akcí od Tutuki

Přijď 11. prosince 2021 na naší akci se zástupci 7 prestižních amerických high schools, kteří odpoví na všechny tvoje zvídavé otázky týkající se studia na střední v Americe. Kde přesně a v kolik hodin se sejdeme, si můžeš přečíst přímo TADY.

Americký sen je opět na dosah! Musíš však splnit 3 důležité podmínky