Budeme se hodně ptát…

…ale neboj, žádný nepříjemný výslech tě rozhodně nečeká. Budeme se poznávat navzájem. Chvilku budou otázky směřovat od nás na tebe, pak zase naopak – a my odpovíme, vysvětlíme, poradíme. Probereme vše, co tě ohledně středoškolského pobytu v cizině zajímá.

Tutuki_otazky_prvni_schůzka

Máme spoustu zkušeností a znalostí, takže ti určitě předáme hromadu zásadních a zajímavých informací. Stejně jako ty nám, abychom pak pro tebe mohli vybrat ideální program a střední školu.

Přehled základních otázek

Zajímá tě, na co se tě asi tak budeme ptát? To se hodně odvíjí od toho, s jakými přáními a požadavky za námi přijdeš. S největší pravděpodobností ale zazní dotazy, které uvádíme dále:

• Kdy tě poprvé napadlo zajímat se o středoškolský zahraniční program?
  • Byl to tvůj nápad nebo tě někdo inspiroval?
  • Znáš někoho, kdo už má podobnou zkušenost za sebou?
  • Jaká země tě nejvíc přitahuje a proč?
  • Kdy chceš odjet a na jak dlouhou dobu (pár měsíců, půl roku, rok, delší čas)?
  • Chceš studovat na velké či malé škole, ve městě nebo na venkově?
  • Co tě napadne, když se řekne „soužití s hostitelskou rodinou“?
  • Jak si představuješ studium na zahraniční škole?
  • Jak jsi na tom s prospěchem za poslední 2 až 3 roky?
  • Jakou máš úroveň cizího jazyka, ve kterém chceš studovat?
  • Které předměty tě ve škole nejvíc baví? V čem jsi dobrý?
  • Máš nějakou zálibu (sportovní, výtvarnou, hudební apod), kterou chceš rozvíjet i po dobu studia v zahraničí?
  • Co předchozí studijní pobyty (i krátkodobé) a samostatné cestování – už jsi někde někdy byl?
  • Co by měl studijní program splňovat? Co si chceš vyzkoušet? Co by ses rád naučil? Jaká jsou tvoje očekávání?
  • Jak náročné má studium být?
  • Podporují tě v rozhodnutí odjet do zahraničí tvoji rodiče?
  • Jaký je postoj tvojí české školy k přerušení studia?

To asi pro představu stačí. 🙂 A nezapomeň – připrav si i ty otázky na nás. S radostí ti předáme vše, co víme, abys měl o vycestování do ciziny jasno. Těšíme se na tebe!

Otázky na první schůzce
5 (100%) 1 vote