Julia – SŠ v Kanadě
Největší přínos mého zahraničního studia vidím v získání nových kamarádů z různých koutů světa. Poznám tak spoustu dalších míst, protože za nimi mohu kdykoli přijet. Samozřejmě jsem ráda i za zdokonalení v angličtině, kterou teď ovládám tak, že rozumím a umím v ní psát texty.
Karolína – SŠ v Americe
Při výběru cílové země jsem měla dva požadavky: chtěla jsem něco cenově dostupného a zároveň s dobrými referencemi. A obojí se „sešlo“ u USA. Od většiny studentů jsem slyšela, jak se jim tam líbilo, a náklady také odpovídaly představám, takže volba byla nakonec jasná.
David – SŠ ve Španělsku
Španělské školství se hodně podobá tomu našemu českému. Nároky na žáky jsou ale menší. Známky dostáváme za domácí úkoly a občas za projekty. Za rok napíšeme jen čtyři velké testy. Abych byl upřímný, tak ve Španělsku neprobíráme látku do tak velkých detailů jako u nás, takže je mnohem lehčí.
Cyril – SŠ v Kanadě
Poznávám nové lidi, mám zajímavé předměty a zlepšuji se v angličtině. Nejhodnotnější pro mě je ale jednoduše to, že jsem si rozšířil obzory. Střet s naprosto odlišnou kulturou mi umožnil nahlížet na svět jinýma očima. A takovou zkušenost bych určitě doporučil každému. Stačí mít jen správný přístup a chuť.
Anna – SŠ v Německu
Když jsem začala přemýšlet o možnosti studovat střední školu v zahraničí, automaticky jsem se přikláněla k angličtině (a anglicky mluvícím zemím), protože jsem v ní byla dobrá. Po čase jsem ale změnila způsob uvažování – říkala jsem si, že výhodnější pro budoucnost a pracovní uplatnění bude zlepšení v němčině.
Milan – SŠ v Anglii
Pobyt v zahraničí považuji za těžký. Ale vím, že mě změní k lepšímu, protože získám zážitky, znalosti a zkušenosti, ke kterým bych se asi jinak vůbec nepřiblížil. Proto bych rád vzkázal všem, kdo o této příležitosti uvažují, ať neváhají. Pokud můžete, jeďte, objevujte, roztáhněte křídla a zkuste si to na vlastní kůži.
Peter – SŠ ve Španělsku
Svým plánem vyrazit na zahraniční pobyt jsem napodobil starší sestru, která se také vydala do světa nasbírat zkušenosti a zlepšit jazyk. A rodiče mě v tom, stejně jako ji, bez výhrad podpořili. Skvělého přístupu jsem se dočkal i ve vaší agentuře. Domluva s vámi byla naprosto bezproblémová a rychlá.
Janek – SŠ Kanada
Vyhrála příroda, bezpečí a příslib dobrodružství. Původně jsem si chtěl vybrat USA, ale po větším zkoumání na mě Kanada působila jako bezpečnější a více dobrodružná varianta jejich souseda. Mé hlavní kritérium byla anglicky mluvící země s krásnou přírodou, což bylo naprosto splněno.
Rebecca – SŠ v Anglii
Když se mě někdo zeptá, co mi studijní pobyt v cizině dal, spouštím lavinu – je toho tolik! Tím největším je asi to, že jsem se naučila učit. Dále hromada zážitků, přátelé ze všech koutů světa, množství inspirace a nových poznatků, a to včetně zajímavých rad do života od dočasné (host) mámy.
Vlasta – SŠ v Anglii
Když jsem zjistila, že existuje něco jako středoškolský studijní pobyt v zahraničí, okamžitě jsem ho zařadila na svůj wish list. Co na to rodiče? Nakonec mě podpořili, i když se zpočátku báli. Tušili, že to bude skvělá zkušenost, která mi hodně dá. A tak jsem mohla začít plánovat.
Alžběta – SŠ v USA
Největší impuls k tomu, abych vyrazila na studijní pobyt do zahraničí, mi dala moje touha naučit se anglicky. Sice jsem se jí několik let učila, ale výsledné znalosti byly spíše pasivní. Styděla jsem se mluvit a rozhodla jsem se to změnit. Ze všech anglicky mluvících zemí mi nejlépe vyšla Amerika.
Lucie – SŠ v USA
S nápadem odcestovat na zkušenou přišel táta, a to znamenalo, že mě rodiče plně podpořili a se vším mi pomohli.
V angličtině jsem bojovala především s mluvením. Gramatiku jsem ovládala, ale plynulé povídání byl problém. Teď už je to díky pobytu pryč.
Emma – SŠ v Kanadě
Emmo, podle čeho sis vybrala zemi studia? Co bylo pro tebe při výběru rozhodující?
Mně osobně s tím opravdu hodně pomohla tato agentura. Když jsem si sjednávala schůzku, byla jsem si jistá jen tím, že chci jet do anglicky mluvící země a že bych tam nejlépe chtěla i odmaturovat.
Helena – SŠ v USA
Spolupráce s Tutuki byla jedním slovem VÝBORNÁ! Je vidět, že mají zkušenosti. Se vším mi poradili, každou moji otázku zodpověděli, pomohli s vyplněním přihlášky i vyřízením víza. No prostě úplně se vším. A navíc jsou milí a příjemní. Je vidět, že se o studenta opravdu zajímají a není to „jen práce“.
Barbora – SŠ v Irsku
Myslím, že jsem si to lépe užít nemohla, bylo to naprosto perfektní. Kdybych se nemusela vrátit do školy, tak bych tu určitě zůstala, protože jsem měla úžasnou, milou rodinu s třemi skvělými Host sisters.
Anglicky jsem se domluvila krásně a mnohokrát jsem se zasmála irským přízvukům.
Laura – SŠ v USA
Lauro, prozraď nám, jakou zemi pro studium sis vybrala a podle čeho ses rozhodovala?
Já si vybrala Ameriku. Tak nějak mě to tam lákalo. Nejspíš kvůli všem turistickým destinacím jako je New York, Los Angeles a San Francisco. Taky mě vždycky zajímalo, jaké by to bylo studovat na americké High School.
Nela – SŠ na Novém Zélandu
Nela se s pomocí Tutuki vydala na jeden term až na druhý konec světa na daleký Nový Zéland, kde nyní nadšeně nabírá nové vědomosti a hlavně cenné zkušenosti do života, a to konkrétně na střední škole Taupo-nui-a-Tia College. Při naší služební cestě jsme se s ní potkaly a vyzpovídaly ji, jak se jí tam líbí.
Adéla – SŠ v Anglii
Začátky byly přece jen trochu těžší, ale všem nám to moc usnadnil fakt, že jsme tu každý byl sám. Takže nám prostě ani nezbylo nic jiného než se bavit mezi sebou. Těmi těžšími začátky tady mluvím o několika hodinách, doslova. Hned první večer jsme se spolu koukali na film a hráli společenské hry.
Honza – SŠ v Kanadě
Podle mého se Bára Krhovská, která mi s pobytem pomáhala, velmi dobře dokázala přizpůsobit mým požadavkům. Pomohla mi najít ten ideální pobyt v ideální zemi, což hlavně ty velké organizace moc nedělají. U těch si může člověk vybrat stát, a to je kolikrát vše.
Jakub – SŠ v Kanadě
Pobyt v zahraničí bych rozhodně doporučil každému. A dokonce si myslím, že by měl být takový pobyt povinný. Zkušenosti, které tady získáš, neseženeš nikde jinde. Mimo to v zahraničí, oddělen od všeho, co znáš, konečně dospěješ. Získal jsem nejen lepší angličtinu, ale i něco cennějšího – perspektivu.
Filip – SŠ v Kanadě
Vybral jsem si Kanadu kvůli kvalitnímu školnímu systému. Kanaďané jsou také velmi přátelští lidé, se kterými je velmi hezké žít. Anglicky jsem mluvil dobře už před odjezdem, ale jsem si jist, že se moje znalost jazyka během pobytu o mnoho zlepšila. Rodiče neměli s mými plány žádné problémy.
Honza – SŠ v Kanadě
Studium v Kanadě je lepší než v Čechách. Hodiny jsou sice delší, zato o mnoho zajímavější. Na začátku si vyberete čtyři předměty. Protože je tu vskutku široký výběr, můžete si zvolit takové, které vás opravdu zajímají. Tyto předměty pak máte celý rok nebo semestr.
Dominik – SŠ v USA
Kdybych měl porovnat školu v Americe se školu, do které jsem chodil v Čechách, tak rozdílů je docela dost. Např. na škole v Americe máme jen 8 předmětů a z toho jsou pouze 3 povinné. Zbytek si navolí každý dle toho, co ho baví. To je super v tom, že studuji jen předměty, které mě baví.
Bety – SŠ v Anglii
Studium v Anglii je oproti tomu českému úplně jiné! Tady v Anglii studuji jen tři předměty, ale studuji je velmi intenzivně a veškerou teorii si zkouším v praxi. Je úplně jiný přístup učitelů, které oslovujeme křestními jmény a povídáme si s nimi o přestávkách, jsou vždy ochotní a chtějí dál rozvíjet váš talent.
Kateřina – SŠ ve Francii
Na začátku roku 2019 jsem se rozhodovala, kam bych se ráda vydala na objevování a studium. Výběr země pro mě byl velmi jednoduchý. Chodím na Francouzské lyceum a potřebovala jsem rychle zlepšit svou francouzštinu a Francii jsem si vybrala, protože je mi ze všech zemí nejbližší.
Viktor – SŠ v USA
Odjakživa jsem bral USA jako dobré místo pro život a vždy jsem se tam chtěl podívat. Také v tom hrálo roli to, že americké rodiny berou hostování studentů jako dobrovolnickou činnost, tudíž je pobyt v USA levnější než třeba v Anglii. Hned ze začátku bylo vše skvělé. Poznával jsem nové věci i lidi.
Julie – SŠ v Kanadě
Všem, kteří se na tuto dlouhou, ale krásnou a poučnou cestu chystají, bych chtěla říct, aby se hlavně ničeho nebáli. A když už, tak jen trochu.
Rok, půlrok v zahraničí je hlavně o tom, abychom se osamostatnili. Získali nový pohled na svět, zkušenosti, známé z celého světa. Prostě je to doslova škola životem.
Katka – SŠ v Austrálii
Když jsem začala uvažovat o tom, že bych vyrazila studovat střední školu v zahraničí, právě k Austrálii mě to táhlo ze dvou hlavních důvodů. První = láska k surfování, kterému jsem se v té době věnovala už třetím rokem. A druhý = angličtina, ve které jsem se chtěla dostat na další úroveň.
Veronika – SŠ v USA
Už nějakou dobu jsem přemýšlela nad tím, že bych ráda vyrazila do USA. Ale nechtěla jsem tam jen strávit dovolenou jako běžný turista. Chtěla jsem poznat život v Americe. Zažít ji! Z toho pak vyplynulo, že bych si své přání mohla splnit studijním pobytem. Rodiče mě podpořili. Studium v USA je skvělé pro mou budoucnost.