Studium, zábava a krásná krajina

Všichni v Tutuki jsme v určité životní etapě navštívili Nový Zéland. Zanechal v nás mimo jiné touhu se tam někdy vrátit! A vsadíme se, že se stejným pocitem přijedeš zpátky domů i ty. Tuto zemi plnou sopek, vodopádů, horkých vřídel, fjordů a nelétavých ptáků Kiwi si zamiluješ. Stejně jako studium na místní střední škole.

A tohle všechno tě čeká v bezpečném prostředí a pohodové atmosféře. Novozélanďané jakoby měli vyšší hladinu štěstí v krvi. Když se „necháš nakazit“ a uvolníš se, užiješ si studijní pobyt o to více.

Školy často pořádají pro mezinárodní studenty výlety, ať již do geotermálních oblastí, Hobitína nebo na některou ze slavných pláží Kare Kare nebo Piha beach, které jsou mezi „Kiwíky“ vyhledávanými místy pro surfování. Ale nesmíš v tom přívalu radosti z nových zážitků a objevování zapomenout, že hlavní náplní tvého pobytu je studium.

I na Novém Zélandu je třeba dodržovat určitý řád a dekorum. Například si budeš muset každé ráno okolo deváté hodiny obléknout školní uniformu. Tak jako tak budeš určitě překvapený, jak rychle se na střední škole „zabydlíš“.

střední škola nový zéland


Profil programu na Novém Zélandu

 Typy středních škol:  státní
 Druhy ubytování:  hostitelské rodiny
 Délka programu:  velmi flexibilní, nejčastěji půl roku nebo celý rok, nebo 1 term
 Termíny školního roku:  únor až prosinec (pobyt může kopírovat náš školní rok září až červen)
 Uzávěrka přihlášek  minimálně 3 měsíce před odjezdem.
 Vízové podmínky  žádost o studentské vízum u pobytů delších než 3 měsíce

Profil studenta

Věk: 14–18,5 let
Znalost jazyka: komunikativní
Prospěch: průměrný (ideálně bez dostatečné)
Další požadavky: osobní motivace, podpora rodičů

Systém výuky a předměty

Střední škola zde pokrývá 9. až 13. třídu. Rozvrh tvoří zhruba 6 předmětů a přizpůsobíš si ho podle svých požadavků. Povinný základ představuje angličtina – mnoho našich studentů po návratu skládá zkoušku FCE či dokonce CAE, takže počítej s tím, že se posuneš hodně dopředu.

A další zaměření studia si zvolíš dle toho, co tě nejvíce zajímá. V nabídce nechybí nejrozličnější obory, za všechny jmenujeme například Media studies, Food and nutrition či třeba Drama.

Northcode students IX

Výuka jako taková tě bude bavit. Proč? Zaprvé proto, že si sestavíš rozvrh „na míru“, a zadruhé díky hodnotám, které zde vyznávají. Žádný dril a zahlcování informacemi, ale pochopení tématu v souvislostech.

Novozélandské střední školy jsou v přijímání zahraničních studentů velmi přizpůsobivé. A to jak v délce pobytu (6 týdnů až několik let), tak i v nástupních termínech (v podstatě kdykoliv napříč školním rokem).

Organizace školního roku

Školní rok startuje začátkem února a končí v polovině prosince. Je rozdělený na čtvrtletí neboli termy. Hlavní letní prázdniny si studenti užívají od druhé poloviny prosince do konce ledna.

Ukázka rozdělení školního roku:

Term 1   1. 2.–6. 4. 2023
Term 2   24. 4.–30. 6. 2023
Term 3  17. 7.–22. 9. 2023
Term 4  9. 10.–8. 12. 2023

Umisťování studentů

Studenty umisťujeme do několika měst na severním ostrově, patří mezi ně například Taupo, Rotorua, Whakatane, Wellington či největšího novozélandské město na severu severního ostrova Auckland. Auckland, který se nachází v zálivu, je prostorný, plný zeleně, má přístup k moři a patří k němu také několik ostrůvků. Ty bývají častým cílem víkendových výletů.

Kvalitních škol najdeš na Novém Zélandu hned několik. Nejčastěji zapisujeme studenty na pár vybraných, se kterými máme nejlepší zkušenosti. Stejně jako u jiných našich programů, i zde je pro nás klíčové „ušít“ ti umístění na míru, takže s tebou nejprve vše pořádně probereme.

Pomůžeme ti zařídit středoškolský program i v několika dalších městech napříč severním i jižním ostrovem.


Ubytování u „kiwi“ rodiny

Novozélanďané jsou vřelí, otevření a zvídaví lidé. Je poměrně časté, že se rozhodnou hostit mezinárodního studenta (nebo dva), a to i v případě, že mají dvě nebo tři vlastní děti.

Až budeš na místě, tak určitě zapomeň na ostych, neboj se zkoušet nové věci a osvojuj si nové zvyky. Zapoj se do chodu domácnosti. Rodina si tě o to více oblíbí a přirozeněji a rychleji navážete super vztah.


Tým studentských poradců

Každá škola, se kterou spolupracujeme, má mezinárodní tým, který se stará o zahraniční studenty. V  jeho čele stojí „international dean“. Další člen má na starosti ubytování, jiný zase věci spojené se studiem. Co z toho vyplývá pro tebe? Že se vždy máš na koho obrátit. Ať už budeš řešit záležitosti spojené s bydlením, se školou nebo volnočasovými aktivitami.


Cena programu

Jedná se o program s možností výběru místa pobytu a konkrétní školy! Cena od:

Období Cena od v NZD Cena od v Kč
1 term (cca 11 týdnů) 9 950 139 300
1 semestr (cca 5 měsíců)  17 710  247 940
Celý školní rok (cca 10–11 měsíců) 31 830 445 620
Cena v Kč přepočítána odhadnutým kurzem 14.00 Kč za 1 NZD.

Cena obsahuje:

 • studium na státní střední škole na Novém Zélandu (severní ostrov),
 • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí,
 • zdravotní pojištění,
 • služby místního koordinátora,
 • průběžné zprávy rodičům o průběhu studia,
 • veškerá informační setkání a školení důležitá pro zdárný průběh pobytu,
 • asistenci při vyřízení novozélandského víza (poradenství, podkladové materiály).

Cena neobsahuje:

 • zpáteční letenku na Nový Zéland,
 • dopravu z letiště do místa pobytu (jízdenka na autobus)
 • místní dopravu na NZ (do školy),
 • kapesné (cca 250–300 NZD/měsíc),
 • studijní materiály a školní pomůcky,
 • školní uniformu,
 • poplatek za novozélandské vízum (Londýn, 182 GBP).

Naše nabídka na Novém Zélandu zahrnuje větší počet škol. Spolupracujeme s vybranými školami v největším městě Auckland i dalšími atraktivními školami napříč oběma ostrovy.

Toužíš po studiu střední školy na Novém Zélandu? Ozvi se nám. Tvá přání a plány společně probereme a poté ti vytvoříme cenovou nabídku, abys získal jasnější představu o všech nákladech.


Příběhy našich studentů

Přečti si zkušenosti a názory těch, kteří už na pobytu jsou (nebo byli). Z jejich příběhů načerpáš o životě a studiu v zahraničí spoustu dalších důležitých informací:

Střední školy na Novém Zélandu
4.5 (90%) 2 votes


Program s tebou zařídí naše zkušená Barbora Krhovská

Bára má s organizováním pobytů v cizině několikaleté zkušenosti. Sama vyjela do zahraničí velmi mladá – nejdříve v 15 letech letěla bez doprovodu do USA. V 17 letech pak strávila rok a půl ve Velké Británii.

O Bářiných dobrodružstvích si můžeš přečíst zde.

Řadu škol také osobně navštívila. Strhne tě nadšením pro věc a obklopí pečlivostí jí vlastní.

Email: b.krhovska@tutuki.cz

Telefon: +420 604 105 756

Bara Krhovska profilovy obrazek