8 nejoblíbenějších zemí pro pobyt na střední škole v zahraničí

Kam vyrazit? To bude jedna z prvních otázek, kterou budeš řešit, když začneš přemýšlet o pobytu v cizině. Jestli už máš svou vysněnou zemi, tak tě asi žádné dlouhé hledání odpovědi nečeká. Pokud ale zatím vůbec nevíš nebo váháš, zda bude tvoje „srdcovka“ pro studium na střední škole v zahraničí tím pravým místem, inspiruj se v našem přehledu.

Zahrnuje osm nejvyhledávanějších destinací, do kterých se vydávají mladí lidé studovat střední, aby získali jedinečné zkušenosti, zlepšili se v jazyce a poznali nové přátele.

Svět je úžasně rozmanitý a nabízí pro každého něco. Proto můžeš vybírat s jistotou, že si určitě i ty najdeš to své. Ať už chceš poznat stabilní německý systém a řád, španělskou uvolněnost nebo třeba svět „za velkou louží“…

A kdybys zde náhodou neobjevil svou „nej“ zemi, dej nám vědět. Také máme rádi výzvy a uděláme vše pro to, abychom ti zajistili pobyt, co ti stoprocentně „sedne“.

Kde studovat
4.4 (88.57%) 7 votes

USA

Studium na střední škole v USA – to jsou sportovní týmy, hodnocení A až F, bohatý studentský život a spousta volitelných předmětů. Naučíš se zde i důležité dovednosti, jako je schopnost vyjadřovat a obhajovat vlastní názor nebo kriticky uvažovat nad problémem.

Střední školy USA_Tutuki

Kanada

Kanada uchvacuje velkou rozlohou, nádherným prostředím, kvalitním vzděláním i multikulturním prostředím. A to všechno v kultivované a bezpečné atmosféře. Škola ti vytvoří moderní zázemí, kde vyučující ocení především tvůj zájem, chuť dovídat se nové věci a smysl pro originální řešení.

Střední škola v Kanadě_Tutuki

Anglie

Anglické „college“ vynikají dokonalým řádem, který si zakládá na podrobném studiu vybraných předmětů. Ve zvolených oblastech tak načerpáš hluboké vědomosti, které ti v kombinaci s dobře zvládnutou maturitou otevřou dveře na spoustu prestižních univerzit.

Střední školy v Anglii - Tutuki

Irsko

Vyprav se do této nedaleké země, která díky věčně zelené krajině získala přezdívku „Smaragdový ostrov“. Irský vzdělávací systém je právem velice ceněný. Těšit se můžeš na praktičtější styl výuky a v posledních ročnících střední školy si vybíráš už jen 6–7 předmětů, kterým se věnuješ naplno.

dublin-2245277_1280

Austrálie

Jedna z nejhezčích zemí světa ti učaruje nejen svou přírodou, ale i přístupem k výuce. Náplň studia si přizpůsobíš na míru, protože většinu předmětů si zde studenti volí sami. Podle toho, co je baví a kam chtějí v budoucnu profesně zamířit.

sydney australia

Nový Zéland

Krajina s nepopsatelným kouzlem. A škola? I ta je parádní. Novozélandský systém totiž nezakládá vzdělávání na úmorném biflování. Podporuje rozvoj samostatného myšlení a dá ti vybrat z řady atraktivních předmětů, mezi kterými najdeš i grafický design či zdravou výživu a další neobvyklé obory.

Bára_Nový_Zéland

Španělsko

Země příjemného počasí a nádherných kontrastů. Temperament a živost zde vyvažuje posvátná siesta a celková nechuť spěchat. Školní systém sází na klasické předměty, ale zároveň nezachází v učivu do přílišných detailů. Navíc ti stačí rok studia španělštiny a můžeš vyrazit.

High School Program - Spain - Kukabara

Německo

Pokud nechceš příliš opouštět zajeté koleje, bude ti jako místo pro studium perfektně vyhovovat Německo. Německý školní systém se totiž hodně podobá tomu našemu. Jen si více potrpí na jasně vymezený řád a kvalitu výuky. Velkou popularitu si získala hlavně gymnázia.

Střední školy v Německu -Tutuki

Francie

Země s nezaměnitelnou kulturou si tě získá jedním z nejkvalitnějších vzdělávacích systémů na světě. Studium ve Francii ti proto nabídne mnoho příležitostí pro budoucí růst. Kdo chce, najde zde pořádnou dávku motivace k úspěchu. Vybírat si můžeš ze státních i soukromých škol.

Střední školy Francie - Tutuki