Studijní dobrodružství u protinožců

Austrálie, to je země příležitostí! Když si za cílovou destinaci studijního pobytu zvolíš právě tuto zemi, rozhodně nebudeš litovat. A my jsme už teď zvědaví, jak pohodovou, nekonečně prostornou a panensky čistou Austrálii zhodnotíš.

Kromě úžasného prostředí a atmosféry ti nabídne kvalitně připravenou výuku angličtiny a celé studium. Na australské střední nebudou z tvé přítomnosti překvapeni, ale zároveň se neztratíš v moři cizinců. Spíše naopak. Je možné, že na dané škole budeš jediným středoškolákem z České republiky.

high school in australia


Profil programu v Austrálii

Typy středních škol:  státní
Druhy ubytování:  hostitelské rodiny
Délka programu:  několik týdnů či měsíců, pololetí, celý rok, více let
Termíny školního roku:  leden/únor až prosinec
Uzávěrka přihlášek:  ideálně 3–4 měsíce před odletem
Vízové podmínky:  studentské vízum

Profil studenta

Věk:  14–19 let
Znalost jazyka:  dobrá komunikativní, vstupní test
Prospěch:  dle zvolené školy a programu (alespoň dobrý)
Další požadavky:  vstupní test z AJ, kopie vysvědčení, osobní motivace, podpora rodičů

Jak to chodí na střední v Austrálii

Systém výuky v Austrálii se od toho našeho odlišuje. Třeba tím, že zde školní docházku začínají už v 5 letech. A obvykle všeobecně zaměřenou střední školu Australané končí jako sedmnáctiletí.

Větší specializaci pak studenti získávají až v posledních dvou letech výběrem volitelných předmětů. V „senior“ ročnících tvoří rozvrh 6 nebo 7 předmětů. Povinná je angličtina a matematika. Vše ostatní záleží na tvé volbě.

Filosofií australských středních škol je podporovat své studenty v individuálních zájmech, a tak přirozeně rozvíjet osobnost a talent každého jedince. Takže pokud tě to táhne i k trochu „neobvyklým“ oborů, jako je například fotografování, móda, architektura, design a další, přijdeš si na své. O konkrétních možnostech se s tebou rádi pobavíme.

student_skica

Bonus pro talentované studenty

Každá škola má také širokou škálu tzv. Excelence programů. Rozšiřují základní rozvrh a jsou určené talentovaným studentům. Zaměřují se na sport, umění i akademické předměty.

Organizace školního roku

Školní rok, to je v Austrálii období mezi koncem ledna/začátkem února a polovinou prosince. Dělí se na 4 stejně dlouhá období, tzv. termy (tedy čtvrtletí). Jeden trvá cca 9–11 týdnů a za každým zpravidla bývají dvoutýdenní prázdniny. Ty hlavní, letní, si australští studenti užívají ve druhé polovině prosince a v lednu.

Ukázka rozdělení školního roku do termů:

Term 1  22. 1.–28. 3. 2024 (10 týdnů)
Term 2  15. 4.–21. 6. 2024 (10 týdnů)
Term 3  8. 7.–13. 9. 2024 (10 týdnů)
Term 4  30. 9.–13. 12. 2024 (11 týdnů)

Na program můžeš nastoupit na počátku jakéhokoli čtvrtletí (termu), takže se ti za rok naskytují čtyři příležitosti odjet čerpat znalosti a zkušenosti do Austrálie.


Umísťování studentů

Chceš školu blízko pláže? Není problém…

Studenty posíláme do nejrůznějších koutů Austrálie podle toho, co od lokality i studia očekávají. V drtivé většině případů míří na slunečná místa. Proto je populární např. Queensland (the Sunshine State). Má skvělé klimatické podmínky a většinu škol zde najdeš nedaleko pláží. Názvy těchto institucí obsahují slova jako beach (pláž), sunshine (sluneční svit) nebo coast (pobřeží). Co k tomu dodat?

Austrálie má (oproti Novému Zélandu nebo Kanadě) o trochu vyšší požadavky na vstupní znalost angličtiny. Při plánování studia je proto potřeba počítat s interním testem u nás v kanceláři, případně s požadavkem na doložení oficiální jazykové zkoušky.

Může se tak stát, že do Austrálie odjedeš o několik týdnů dřív, aby ses aklimatizoval a vypiloval angličtinu na požadovanou úroveň.

Mnohé „jazykovky“ nabízí program „high school preparation“, tedy „přípravku“ cílenou na budoucí studenty středních škol.


Ubytování v hostitelské rodině

V Austrálii sice budeš daleko od domova, ale tví hostitelé se budou vždy snažit, aby ses cítil co nejlépe. Také na tobě ale bude „kus práce“. Tvá rodina rozhodně uvítá, když budeš komunikovat a budeš se chtít zapojovat do chodu domácnosti. A nikdy také nezapomeň na úsměv a dobrou náladu. I když věříme, že v místním prostředí „to“ půjde samo.


Pomocnou ruku podá poradce

Každý mezinárodní student má svého koordinátora, který pečuje o jeho „welfare“, o jeho blaho. Proto se vůbec nemusíš bát, že budeš na místě na všechno sám. Kdykoli budeš potřebovat radu nebo řešit problém, přidělený poradce ti rád pomůže.


Cena programu

Jedná se o program s možností výběru místa pobytu a konkrétní školy mimo velká města!

Období Cena od v AUD Cena od v Kč
1 term (cca 10–12 týdnů) 10 070 151 050
1 semestr (cca 5 měsíců) 17 617 264 255
Celý školní rok (cca 10–11 měsíců) 32 120 481 800
Cena v Kč přepočítána odhadnutým kurzem 15 Kč za 1 AUD.

Cena obsahuje:

 • studium na státní střední škole v Austrálii,
 • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí (12 týdnů/term, 23 týdnů/semestr, 45 týdnů/školní rok),
 • vyzvednutí na letišti na začátku pobytu,
 • povinné zdravotní pojištění OSHC,
 • služby místního koordinátora,
 • průběžné zprávy rodičům o průběhu studia,
 • veškerá informační setkání a školení důležitá pro zdárný průběh pobytu,
 • asistenci při vyřízení australského víza (poradenství, podkladové materiály).

Cena neobsahuje:

 • zpáteční letenku do Austrálie,
 • místní dopravu (do školy),
 • kapesné (cca 250–300 AUD/měsíc),
 • studijní materiály a školní pomůcky,
 • školní uniformu,
 • poplatek za australské vízum (on line žádost, 710 AUD),
 • připojištění k povinnému pojištění OSHC.

Naše nabídka v Austrálii zahrnuje velký počet škol v různorodých lokalitách napříč kontinentem.

Abychom ti mohli vytvořit cenovou nabídku, potřebujeme si s tebou popovídat. Buď telefonicky, nebo při osobním setkání. Tak neváhej a kontaktuj nás, ať tvé sny o Austrálii zrealizujeme ještě tento rok!


Příběhy našich studentů

Přečti si zkušenosti a názory těch, kteří už na pobytu jsou (nebo byli). Z jejich příběhů načerpáš o životě a studiu v zahraničí spoustu dalších důležitých informací:

Střední školy v Austrálii
4.3 (86.67%) 3 votes


Program s tebou zařídí naše zkušená Barbora Krhovská

Bára má s organizováním pobytů v cizině několikaleté zkušenosti. Sama vyjela do zahraničí velmi mladá – nejdříve v 15 letech letěla bez doprovodu do USA. V 17 letech pak strávila rok a půl ve Velké Británii.

O Bářiných dobrodružstvích si můžeš přečíst zde.

Řadu škol také osobně navštívila. Strhne tě nadšením pro věc a obklopí pečlivostí jí vlastní.

Email: b.krhovska@tutuki.cz

Telefon: +420 604 105 756

Bara Krhovska profilovy obrazek