Slavní sourozenci

Bára a Vojta nás lehce pozdravili již v předchozím článku. Navzdory koronaviru zůstali oba v Kanadě, kde se aktivně zapojují do tamějšího způsobu života. Až tak, že o nich a jejich hostitelských rodinách vyšel článek na stránkách Pembina Trails Schools Devision.

Některé hostitelské rodiny si své studenty nechali a snaží se jim v této neobvyklé době poskytovat co největší zázemí. Na oplátku jsou jejich domovy naplňovány smíchem, inspirací a novými citovými vazbami.

Vojta a jeho „host mom“ Amy

Vojtech, nebo Voyta, jak mu v Kanadě říkají, žije u Amy Hobson, která nabízí svůj domov studentům od roku 2002. Letos se stará o tři studenty.

Vojta o Amy prohlásil že je jeho „super-máma“. 🙂 Amy skromně odpovídá, že to jsou právě studenti, kteří dělají její domov kompletní. Vytvořená kamarádství jsou pro ni inspirující. Ví, že prioritou číslo jedna je pro její studenty školní práce. V tom je podporuje. Ovšem smích a zábava, kterou si všichni užívají mimo školu, jí neuvěřitelně naplňuje.

vojta and his hostfamily

Báru by si její hostitelská rodina nechala navždy, kdyby to šlo

O Vojtovu sestru Báru se stará Michelle Menzies, která s hostováním studentů teprve začala. Na začátku školního roku nabídla svůj domov také třem studentům, dva z nich se však vrátili kvůli pandemii domů. A tak zůstala jen Barča, která se mezitím stala nepostradatelnou součástí rodiny. Díky práci z domu spolu všichni tráví spoustu času. Michelle přiznává, že Bára natolik zapadla do jejich rodiny, že by si ji nejradši nechali napořád. Báru si velmi oblíbila dcera Michelle, která už teď tuší, že odchod Báry zpět do Čech bude velmi bolestivý.

Také Bára si svou hostitelskou rodinu nemůže vynachválit. Prarodiče, teta Michelle a její děti a všichni okolo přispěli k tomu, že se cítila po celou dobu fantasticky.

high school program host family

Před pandemií byl prostor i na sporty

Oba sourozenci navázali také nové vztahy ve sportovních týmech, ke kterým se ještě před pandemií přidali. Hráli volejbal, basketbal i házenou. Nová přátelství si teď utužují hlavně v online rozhovorech a skupinových telefonátech.

Bara and voleyball

Bára jako nejužitečnější hráčka týmu

Báře se parádně dařilo ve volejbale. Získala ocenění za nejužitečnější hráčku svého týmu. Byla vyhlášena atletkou roku a ocenění jí zástupci týmu přijeli předat přímo do hostitelské rodiny.

bara and her prize

Článek o Barče a Vojtovi na stránkách Pembina Trails School Division