Navštívili jsme konferenci věnovanou internátním školám v Británii

Bára Krhovská, která má v naší agentuře na starosti organizaci studia na středních školách v zahraničí, se zúčastnila konference British Boarding Schools’ Workshop, jež je věnována prestižním britským internátním školám.

Na konferenci se sešlo 320 zástupců škol, agentur i dalších poskytovatelů služeb z celého světa. Bára byla jedinou Češkou a během dvou dní se potkala se 30 školami.

British Boarding School

Které školy nás na konferenci zaujaly?

Kromě velkého množství kvalitních tradičních britských škol, nás zaujaly modernější školy s volnějším přístupem a skvělým akademickým zázemím. Níže uvádíme pár z nich.

ACS International School Cobham

Jádrem přístupu této školy je myšlenka připravenosti. Proto ACS International School Cobham nabízí svým studentům vzdělání, které je bohaté na zkušenosti, a předává jim dovednosti a vědomosti, které jim pomohou uspět v rychle měnícím se světě.

ACS Cobham se také pyšní rozmanitou komunitou studentů i zaměstnanců, kteří přichází ze všech koutů světa. Multikulturní identita je totiž podstatou filozofie celé školy. Je o toleranci a rozmanitosti, díky čemuž zde panuje rovnost a maximálně otevřená a zvídavá mysl.

Škola navíc kombinuje nejlepší akademické programy z celého světa, včetně proslulého diplomu International Baccalaureate (IB).

Prostuduj si profil školy ACS Cobham ››

ACS Fam trip

Chase Grammar School

Škola Chase Grammar School je vhodná pro akademicky nabité studenty, kteří mohou získat stipendium až do výše 50 % z ceny. Podmínkou získání stipendia je test z angličtiny i matematiky a pohovor s ředitelem.

Věří však, že rozvoj osobních kvalit je stejně důležitý jako akademický úspěch. Proto si studenti mohou každý týden vybrat z více než 60 různých aktivit, které rozšiřují nejen jejich akademické vzdělání, ale také umělecký, sportovní či jiný talent.

Chase Grammar School podporuje své studenty ve studiu 5 pokyny v duchu heslaExpect to Achieve“ (Očekávej, že dosáhneš).

1. Buď připraven se účastnit, buď pozitivní a proaktivní.
  2. Rozšiřuj a obohacuj své obzory.
  3. Zřetelně komunikuj.
  4. Buď ohleduplný a laskavý.
  5. Dělej správná rozhodnutí.

Studenti jsou navíc hýčkání skvělou stravou v 5hvězdičkové jídelně. 😉 Do školy nosí uniformu ve stylu „business smart“.

► Prostuduj si profil školy Chase Grammar School ››

Rochester Independent College

Za nás nejzajímavější škola kombinující akademickou náročnost s kreativním duchem. Nadaní studenti mohou dokonce požádat o stipendium.

Rochester Independent Collegemimořádné výsledky ve výuce vědy a matematiky, je ale také hodně zaměřena na umělecké předměty (Creative Art, Film, Music Technology and Digital Arts Teaching). Navíc patří k 2% špičce nejlepších škol, co se týká výsledků A levels. Absolventi jsou tak často přijímáni do nejlepších 10 britských univerzit a uměleckých škol (např. University of Art London).

Na škole studuje zhruba 60 % Britů. Zbytek jsou mezinárodní studenti (složeni z cca 44 národností), kteří jsou plně integrováni s britskými studenty.

Uniforma se tu nenosí, všichni se oslovují křestními jmény a styl výuky se blíží více univerzitnímu typu.

► Prostuduj si profil školy Rochester International College ››

Royal School Dungannon v Severním Irsku

Obrovskou výhodou Royal School Dungannon je umístění v Severním Irsku, kde dosud po brexitu neplatí rozhodnutí, že studenti z EU platí školné. Očekává se, že by tomu tak mělo být i příští školní rok.

Český student by tak platil pouze za ubytování na internátě, a to 14 100 GBP za rok. Mnohé z vás jistě potěší, že na ubytování mají školního psa, se kterým se mohou studenti pomazlit a vzít ho na procházku. 😉

Další výhodu je, že pokud student chce studovat předmět, který nenabízí přímo Royal School Dungannon, zařídí ho na spřátelené škole v blízkém okolí.

Po maturitě navíc nabízejí GAP year s placenou praxí na škole na Novém Zélandu.

► Prostuduj si profil školy Royal School Dungannon ››

Chceš vědět o středních internátních školách v Británii více?

Neváhej a domluv si konzultaci zdarma s Bárou Krhovskou.

Kontaktuj nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zpracování kalkulace nákladů. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
Sending
British Boarding Schools’ Workshop