Jelikož je pro nás naprostou prioritou nabízet našim studentům jen ty nejlepší střední školy v zahraničí, snažíme se je vždy důkladně prověřit a často i osobně navštívit. O to víc nás potěšilo, že jsme letos měli jedinečnou možnost zúčastnit se GE International Convention – konference soukromých internátních škol v USA, která se konala v mexickém Cancúnu. Je to totiž úžasná příležitost jak pro internátní školy, tak i pro vybrané konzultanty z celého světa, aby se osobně setkali, vzájemně porozuměli vzdělávacím trhům a vzdělávacím programům.

Máme proto neskrývanou radost, že jako jediný agent z celé České republiky získala výsadu zúčastnit se této skvělé akce naše Bára Krhovská. Využila jí samozřejmě na maximum a všechny zástupce vybraných 46 škol, které se konference zúčastnily, pořádně vyzpovídala.

Milda a Kevin

Pokud tedy chcete vycestovat za studiem střední školy do světa, přečtěte si, jak konference probíhala a jaké školy Báru zaujaly. Třeba mezi nimi najdete tu svou.

Jak konference probíhala?

GE International Convention se celkem zúčastnilo 46 škol, z toho byla jedna kanadská, a 30 agentů z celého světa. Z Evropy tuto možnost získali kromě Báry například agenti z Polska, Německa, Španělska, Bulharska, Černé Hory nebo Ukrajiny. Každý z nich si tak mohl osobně popovídat se zástupci škol v rámci one-to-one meetingu a zjistit co nejvíce informací.

Cancun (4)

 

Během celé konference probíhaly také různé přednášky pro školy i pro agenty nebo se hrála hra se smíšenými družstvy (školy + agenti), kde se prověřovaly znalosti programů, škol či GE organizace. Vítězné družstvo, do kterého patřila i naše Bára, bylo samozřejmě po zásluze odměněno. 🙂

Cancun (3)

Jaké školy Báru zaujaly?

Kromě známých a skvělých škol – jako je Cotter Schools nebo Monterey Bay Academy s vlastní pláží v Kalifornii –, se kterými již nějakou dobu spolupracujeme a naši studenti si je nadšeně vychvalují, Báru zaujalo hned několik dalších úžasných škol.

Burr and Burton Academy

Burr and Burton Academy je střední internátní škola, jež byla založená v roce 1829. Nachází ve státě Vermont na úpatí hory Equinox a je vzdálená přibližně 3 hodiny jízdy od New Yorku a Bostonu. Má dlouholetou tradici ve vzdělávání studentů různého původu a talentů, které maximálně podporuje a pečuje o ně.

Škola má k dispozici klavíry STEINWAY a velký Theatre and Dance program – s učitely, kteří vystupovali na Broadwayi. Je moderně vybavena, studenti dostávají k dispozici například iPad, a kromě výborného organic jídla vypěstovaného na školou spoluvlastněné farmě, jež si mohou studenti vychutnat ve školní jídelně, nabízí také nádherný výhled na město.

Hebron Academy

Střední škola Hebron Academy v Maine patří mezi nejstarší dotované internátní školy v zemi. Založená byla v roce 1804 a od roku 1805 vítá své studenty s otevřenou náručí. Již od svých počátků si zakládá na vytváření podpůrné vzdělávací komunity, která si váží jedinečnosti studentů a respektuje jejich individuální rozdíly. Díky tomu je Hebron perfektní místo, kde se můžete věnovat své vášni, objevovat nové hranice a najít potřebnou sebedůvěru.

Škola má skvělý Outdoor Education Program, Mountain Biking Academy – Enduro (8 mílí tras přímo na kampusu, tréninky každý den), Skiing Academy, Words Program nebo EDIE Program (Engineering, Design, Innovation and Entrepreneurship) a spoustu dalších. Tady si opravdu vybere snad každý to své.

Hebron Academy – konference soukromých internátních škol v USA

Menaul School

Další školou, která Báru zaujala, je Menaul School v Novém Mexiku. Kampus se nachází uprostřed velkého města Albuquerque, které má asi 500 tisíc obyvatel. Každý student této střední školy dostane individuální podporu, aby mohl co nejlépe rozvíjet svou jedinečnost a talent, a zároveň si během studia rozšiřuje i povědomí o světě. Zapojit se můžete například i do dobrovolnických činností či jet do Mexika pomáhat stavět domy.

Pro studenty, kteří zde odmaturují a chtějí pokračovat dále ve studiu na univerzitě v Novém Mexiku, je připraveno štědré stipendium.

Menual School – konference soukromých internátních škol v USA

New Mexico Military Institute

Uvažujete o vojenské kariéře? Potom vám jako skvělá příprava poslouží škola New Mexico Military Institute – celosvětově uznávaná středoškolská a postsekundární vzdělávací instituce pro mladé muže a ženy, která vám vštípí vůdcovské schopnosti, kritické a analytické myšlení a připraví vás skvěle i po fyzické stránce.

Škola byla založena v roce 1891 jako veřejná vojenská juniorská vysoká škola v Roswellu v Novém Mexiku. Působí pod záštitou státu a jelikož je jím dotována a je schopna nabídnout stipendium především skvělým sportovcům, řadí se mezi nejlevnější internátní školy. Máte zde na výběr více než 55 aktivit a STEM Club, který je špička – vyhrávají spoustu soutěží. Velkou výhodou je, že tady můžete studovat klidně jen na jeden semestr.

Pilgrim School

V centru Los Angeles, cca 25 minut od Santa Monica a Venice Beach, je škola Pilgrim School, jež si zakládá na morálních hodnotách jako respekt, soucit, integrita či vytrvalost a je zaměřena na růst a rozvoj mysli, těla a ducha studentů. Vstřícná a inkluzivní komunita této školy je navržena tak, aby obohatila a podpořila vzdělávání a růst každého studenta nejen ve třídě, ale i mimo ni. Máte tak možnost díky mimoškolním aktivitám a programům vyzkoušet si různé činnosti a objevit to, co vás skutečně baví.

Vybírat můžete z nejrůznějších kurzů – od inženýrství přes digitální filmovou tvorbu a udržitelnost životního prostředí až po kreativní psaní, a to s důrazem na rostoucí STEM a umělecké programy.

South Hills Academy

Západně od centra Los Angeles kousek od Disneylandu je South Hills Academy. Tato soukromá křesťanská střední škola s příjemným rodinným prostředím se zaměřuje na vedení a podporu studentů v jejich akademickém, sociálním a osobním růstu. Pomocí projektů se snaží své studenty maximálně zapojit do různých aktivit a učit je praxí. Jsou tak připraveni na studium na univerzitách po celém světě.

Jedná se o mezinárodní školu, takže všichni středoškoláci mají skvělou příležitost spolupracovat se studenty z různých koutů světa, učit se od nich a budovat uznání a porozumění vůči jiným kulturám.

Studenti jsou ubytovaní v nových apartmánech a mají možnost přijet tzv. „na zkoušku“ třeba jen na měsíc. Hráči fotbalu či tenisu můžou navíc získat stipendium a hrát na úrovni národní ligy.

South Hills Academy – konference soukromých internátních škol v USA

Thornton Academy

Další soukromou denní a internátní školou, která přesvědčila Báru o svých kvalitách, je Thornton Academy, jež byla v letech 2020 a 2021 zvolena nejlepší soukromou školou v Maine, nejbezpečnějším státě v USA. Již od svého založení v roce 1811 je centrem inspirace a inovací.

Na výběr má z více než 200 předmětů a nabízí i výuku 7 různých jazyků (pro Evropany jsou podstatné hlavně němčina, španělština nebo francouzština). Své studenty prostřednictvím promyšlených osnov, zařízení, mimoškolních příležitostí a podpory připravuje na neustále se měnící svět. Vede je k tomu, aby vystoupili ze své komfortní zóny a vyzkoušeli si kurzy, které jsou pro ně výzvou. Aby se do nich skutečně ponořili a podnítili svou přirozenou zvědavost.

Prostřednictvím mnoha klubů, aktivit, veřejně prospěšných prací a atletiky je zapojují do různých činností i po škole. Mimo to je škola součástí programu Apple Distinguished School, takže své studenty podporuje ve studiu, kreativním a kritickém myšlení i pomocí moderních technologií – každý student například dostane iPad.

The Orme School

Poslední internátní školou je The Orme School v Arizoně, jež je jednou z nejunikátnějších internátních škol na světě. Je to škola, která propojuje tradice amerického jihozápadního ranče se studenty a učiteli z celého světa. Nyní má celkem 130 studentů z 16 zemí a 16 států. Na výběr má z 15 AP kurzů (7 STEM a 8 humanitních věd).

Škola má k dispozici přibližně 40 vlastních koní – jezdecký kurz si můžou užít jak naprostí začátečníci, tak i zkušení jezdci, kteří si můžou vyzkoušet profi Western style nebo English style jízdu. Se školou se můžete vydat dokonce na výlety do Grand Canyon nebo Antelope Canyon.

Chcete i vy studovat v zahraničí?

Také vás některá ze zmíněných škol zaujala a rádi byste se o ní dozvěděli více? Obraťte se na nás a Bára vám s radostí se vším poradí a pomůže. Je totiž tou nejpovolanější, protože s organizováním pobytů v zahraničí má opravdu bohaté zkušenosti, a navíc sama jako velmi mladá vycestovala za studiem a poznáním do světa. Kromě toho řadu škol osobně navštívila, takže je pro vás bez sebemenších pochyb tím nejlepším poradcem, podporou a průvodcem.

 

Tip: Zjistěte, jak vše probíhá ››

Proč studovat střední školu v cizině?

Láká vás to, sníte o tom, chcete to, ale nejste si stále jistí, zda je studium střední školy v zahraničí pro vás? Věřte nám, že je. Je to životní zážitek, který vám mnoho dá a nikdo vám ho už nikdy nevezme. Je to totiž úžasná příležitost, jak:

✔️ získat zkušenosti, které jsou doslova k nezaplacení,
✔️ naučit se opravdu skvěle ovládat cizí jazyk,
✔️ zažít úplně jiný přístup k výuce,
✔️ zvednout si sebevědomí,
✔️ namotivovat se a najít svůj vlastní směr,
✔️ získat sebejistotu a sebedůvěru,
✔️ otevřít si dveře k úspěšné budoucnosti,
✔️ objevit nové přátelé z různých koutů světa,
✔️ otrkat se ve světě,
✔️ osamostatnit se
✔️ a být více sám sebou.

To je poměrně hodně pádných argumentů, které vám říkají jasné ANO, že? Tak už na nic nečekejte a pojďte s námi vyrazit za studiem do světa.

Ginger Photo Collage Fall Facebook Cover

Konference soukromých internátních škol v USA se letos konala v Cancúnu. Byli jsme u toho! Jako jediní z celé České republiky