Každoročně naše partnerská organizace OpenMind pořádá pro všechny studenty, kteří v září nastupují na střední školu v Barceloně, orientační setkání. Tentokrát si ho parádně užily i naše dvě nové studentky Martina (celý školní rok) a Veronika (trimestr). Jak setkání studentů probíhalo?

Organizace OpenMind, se kterou již nějakou dobu spolupracujeme, skutečně umí nové studenty skvěle přivítat a navnadit na nastávající školní rok. 🙂

Orientační setkání, které pořádá každý rok, tedy kromě období covidu, je totiž úžasným způsobem, jak nově příchozí středoškoláky uvítat, předat jim veškeré důležité informace, zodpovědět všechny jejich dotazy a seznámit je nejen s celým programem, ale i zdejší kulturou.

Navíc je perfektní, že se studenti seznámí i navzájem mezi sebou a mohou tak navázat nová přátelství hned od začátku.

Jak orientační setkání v Barceloně probíhalo?

Odpočinek na pláži

Studenty z různých koutů světa po příletu čekal organizovaný přesun na ubytování, výborný oběd a posléze také příjemné odpoledne na pláží přímo v Barceloně. Mohli si tedy odpočinout a zrelaxovat se při dovádění v moři, plavání, opalování se či hraní různých her.

Orientační setkání Barcelona 2023

Orientační setkání Barcelona 2023 (1)

Procházka kolem Sagrada Familia

Jelikož jim zbýval ještě nějaký čas, vydali se na procházku kolem skvostného a doslova dechberoucího chrámu Sagrada Familia, který navrhl proslulý architekt Antoni Gaudí.

Orientační setkání Barcelona 2023 (7)

Cyklovýlet

Následující den je čekal pohodový cyklovýlet malebnými uličkami Barcelony a zdejšími parky.

Orientační setkání Barcelona 2023 (2)

Orientační setkání Barcelona 2023 (3)

Orientační seminář

Po společném obědě se všichni studenti zúčastnili orientačního semináře, během kterého:

• si vyzkoušeli různé workshopy;
  • dozvěděli se důležité informace o programu;
  • poznali a seznámili se s místní kulturou;
  • získali odpovědi na všechny své otázky;
  • užili si spoustu zábavy.

Orientační setkání Barcelona 2023 (4)

Orientační setkání Barcelona 2023 (5)

Večeře v typické španělské restauraci

Parádní den plný zážitků a dojmů zakončili famózní večeří v podobě tapas v typické španělské restauraci.

Orientační setkání Barcelona 2023 (6)

Co čeká studenty nyní?

V tuto chvíli jsou už všichni studenti u hostitelských rodin a kromě svého nového španělského domova a spolužáků si užívají pořádné středoškolské dobrodružství. 😉

Chcete i vy studovat střední školu ve Španělsku nebo kdekoli jinde ve světě? Stačí se nám ozvat a my se už o vše postaráme.

Naše studentky zahájily nový školní rok na střední škole Orientačním setkáním v Barceloně