Alžběta_USA (6)

Do USA jsem se vydala za lepší angličtinou

Největší impuls k tomu, abych vyrazila na studijní pobyt do zahraničí, mi dala moje touha naučit se anglicky. Sice jsem se jí několik let učila, ale výsledné znalosti byly spíše pasivní. Styděla jsem se mluvit a rozhodla jsem se to změnit.

Ze všech anglicky mluvících zemí mi nejlépe vyšla Amerika. Představovala pro mě nejatraktivnější volbu, která navíc patřila mezi nejlevnější. Když se k tomu přidaly dobré zkušenosti mé sestry, která už v USA byla, měla jsem jasno na 100 %.

Pomoc od Tutuki byla na jedničku. Všichni, kdo se na zařizování mé cesty podíleli, byli velice milí a přátelští. Tímto ještě jednou děkuji Báře Krhovské, která mi ve všem vyšla vstříc a vložila do organizace mého pobytu spoustu energie a času. I díky ní vše nakonec dopadlo tak, jak jsem si přála = skvěle.

Začátky mi vzaly vítr z plachet…

I když jsem počítala s tím, že minimálně několik dnů po příjezdu na místo budu zažívat krušné chvíle, realita mi vyrazila dech. Bylo to těžké (ačkoliv zpětně to hodnotím jako vynikající školu života).

Ocitla jsem se v naprosto odlišném prostředí, kde jsem nikoho neznala a kde jsem se potýkala s jazykovou bariérou. Naštěstí to netrvalo dlouho a já si začala svůj „americký sen“ užívat naplno.

reference_betty_j1_usa

Ve škole máte na výběr

Studium je jiné než u nás či v Evropě. Líbilo se mi, že jsem si mohla vybrat předměty, kterým se chci věnovat. Výuka tak byla mnohem zábavnější, protože jsem se věnovala tomu, co mě zajímá. Na druhou stranu je třeba uznat, že v ČR jsme hodně napřed, co se týče rozsahu předávaných znalostí.

Jazyk nemusí být to nejdůležitější

Do USA jsem přijela s jedním cílem, ale ukázalo se, že si odnesu mnohem víc než „jen“ plynulejší angličtinu. Poznala jsem úžasné lidi ze své host family, se kterými určitě zůstaneme ve styku. Měla jsem možnost zažít Ameriku a její kulturu a na to nikdy nezapomenu. A přesně pro tyto super zkušenosti bych studium v zahraničí doporučila i ostatním, kdo o něčem takovém uvažují.

Alžběta – SŠ v USA
3 (60%) 1 vote