david_stredni_skola_spanelsko

Vypilovat španělštinu

Anglicky už umím, španělsky se učím – takhle jsem uvažoval, když jsem si vybíral zemi, ve které chci studovat. Proto má volba nakonec padla na Valencii ve Španělsku.

Mou hlavní motivací pro studium na střední škole v zahraničí tak byla touha zlepšit se ve španělštině. Učil jsem se ji 5 let, ale úplně nejlepší student jsem nebyl… 🙂

Rodiče nebyli proti. Vždycky mi říkali, že mě někam pošlou.

Hladké vyřízení pobytu

Bál jsem se složitého zařizování, ale vše proběhlo překvapivě snadno. Děsivé představy, že nad vyřizováním strávím hodiny, se vůbec nenaplnily.

O poznání náročnější byly začátky ve Španělsku. Ale asi za týden jsem si jakžtakž zvykl. A pak se to začalo celkově obracet k lepšímu den za dnem.

reference_david_střední_španělsko

Pohoda ve škole

Španělské školství se hodně podobá tomu našemu českému. Nároky na žáky jsou ale menší. Známky dostáváme za domácí úkoly a občas za projekty. Za rok napíšeme jen čtyři velké testy. Abych byl upřímný, tak ve Španělsku neprobíráme látku do tak velkých detailů jako u nás, takže je mnohem lehčí.

Lepší španělština a nejen to

Co považuji za největší přínos studia v zahraničí? Určitě nejde jen o španělštinu, ve které jsem se hodně zlepšil. Získal jsem mnoho zkušeností. Také jsem si spoustu věcí uvědomil a osamostatnil jsem se. Pobyt proto nejde brát jen jako způsob zvýšení jazykové úrovně. A to je dobře.

David, střední škola ve Španělsku

David – SŠ ve Španělsku