reference_high_school_program

Jazyk a finance rozhodly

Zemi studia jsem vybírala na základě jazyku a podle toho, jak byl pobyt v dané zemi drahý. Chtěla jsem se zdokonalit v angličtině, takže anglicky mluvící země byla jasná volba. A Amerika byla navíc finančně nejlépe dostupná.

Angličtina před odjezdem? No…

Angličtinu jsem se učila 7 let ve škole. Dokázala jsem tvořit věty a rozuměla jsem pomalejší řeči. Ale plynule jsem nemluvila, musela jsem vždy přemýšlet nad tím co řeknu.

Velká podpora na cestě za životní zkušeností

Od úplného začátku mě rodiče podporovali. Myslí si, že je to výborná zkušenost do života. Pomáhali mi se vším: najít vhodnou agenturu, doprovázeli mě na schůzky, vyplňovali se mnou přihlášku. Celkově byli mojí velkou oporou.

Opravdový zájem: se vším pomohli a poradili

Spolupráce s Tutuki byla jedním slovem VÝBORNÁ! Je vidět, že mají zkušenosti a ví, co dělají. Se vším mi poradili, každou moji otázku zodpověděli, pomohli s vyplněním přihlášky i vyřízením víza. No prostě úplně se vším.

A navíc jsou milí a příjemní. Je vidět, že se o studenta opravdu zajímají a není to „jen práce“.

Nemohla jsem se dočkat dalšího školního dne

Moje začátky byly velmi dobré. Nemohla jsem se dočkat dalšího dne ve škole. Všichni byli milí a snažili se mi pomoct. Jsem na velmi malé škole a všechny zajímalo, kdo je ta nová holka. 🙂

Zapojila jsem se i do mimoškolních aktivit. Na podzim jsem běhala cross country a dostala jsem pár nabídek od zástupců vysokých škol, že by byli rádi, kdybych studovala na jejich škole.

reference_USA

Vyučování je jiné než u nás

Ano, celý systém je jiný. Vyučování probíhá 7 hodin denně a každý den máme stejné předměty. Po delší době vás to přestane bavit. Já osobně mám raději náš systém – každý týden stejný.

Pobyt v zahraničí = velká škola života

Mezi největší přínosy studijního pobytu v zahraničí patří osobní rozvoj. Člověk neskutečně mentálně vyroste, začne vnímat vše úplně jinak než předtím a získá takový celkový rozhled.

Uvědomila jsem si životní priority a co je pro mě osobně důležité. Studium v zahraničí není jen o tom naučit se ovládat jazyk, je to hlavně velká škola života.

recenze_high_school_usa

Studovat v zahraničí?

Rozhodně doporučuji na 100 %. Pokud vám to finance nebo zdraví dovolí, jeďte!

Helena – SŠ v USA
4.2 (84%) 5 votes