honza studium v kanade

Kanada – nejlepší volba

Kanada mi vyšla jako nejlepší alternativa jako z pozice kvality školy, procenta internacionálních studentů tak z hlediska ceny.

Moje angličtina byla dobrá

Moje angličtina byla před odjezdem do Kanady vcelku dobrá. Řekl bych na úrovni cca B2-C1. Nicméně i nižší úroveň není v každodenní komunikaci zde potíží. A navíc se tu člověk anglicky naučí velmi rychle tak jako tak.

Co na můj nápad vycestovat řekli rodiče?

Po troše nezbytného přesvědčování svolili.

Spolupráce s Tutuki byla na 1*

Komunikace i spolupráce s agenturou byla profesionální, otevřená, nápomocná a přátelská. Všechny potíže, kterých je dosti těžké se zbavit úplně, byly s pomocí Báry i dalších z Tutuki rychle vyřešeny.

Začátek v Kanadě?

Awesome! Vskutku dobrý. Spousta nových kamarádů jak z Kanady, tak i z celého světa. Spousta zážitků ve městě i v okolí. Nemyslel sem si, že to někdy řeknu, nicméně školní hodiny si užívám.

Jan Jecminek Kanada

Hodiny v Kanadě jsou delší, ale zajímavější

Studium v Kanadě je lepší než v Čechách. Hodiny jsou sice delší, zato o mnoho zajímavější. Na začátku si vyberete čtyři předměty. Protože je tu opravdu široký výběr, můžete si zvolit takové, které vás zajímají. Tyto předměty pak máte celý rok nebo semestr. Nemusíte se však obávat, že by to bylo repetitivní. Učitelé zde jsou oproti těm českým dosti otevření a přátelští. Snaží se, aby vás jejich hodiny bavily a abyste si z nich skutečně něco odnesli. A kdyby vás předměty, co jste si vybrali, fakt nebavily, můžete si je změnit.

Jo, a ještě jedna věc. Asi nejlepší tady na škole jsou lidi. Kanaďané i zahraničí studenti jsou mimořádně, jak se říká „welcoming“, a s dobrými přáteli to jde vždycky líp. 😊

Největší přínos cesty?

Jednoznačně potkávání lidí z celého světa. Pouze při rozhovoru na obědě se toho o lidech z Číny, Indie, Mexika, Brazílie, Německa, Francie, Chile, Španělska, Koreje, Thajska, Japonska a samozřejmě Kanady dozvíte víc, než kdykoliv jindy.

Doporučil bys pobyt v zahraničí ostatním?

Všemi deseti. Do toho. Není to zas až tak obtížné. Přeji hodně štěstí!

Honza – SŠ v Kanadě
5 (100%) 1 vote