reference honza střední v kanadě

Myslel jsem na vše

Zemi studia jsem vybíral podle počasí, bezpečnosti a jestli mi bude školní systém v dané zemi vyhovovat. To vše jsem samozřejmě zkonzultoval s agenturou a zejména Bárou Krhovskou. 🙂

Jde to i bez angličtiny

Moje znalost angličtiny byla poměrně dobrá (cca úroveň B2), ale není to nutnost. Člověk se tak či tak chytne po měsíci. Lepší angličtina sice na začátku pomůže, ale výsledek je nakonec stejný.

Rodičům jsem udělal radost

Rodiče byli potěšeni. Věděli, že mi to hodně přinese, ale taky o mě měli samozřejmě trochu strach, což by měl každý rodič.

Agentura mi pomohla najít ideál

Podle mého se Bára Krhovská, která mi s pobytem pomáhala, velmi dobře dokázala přizpůsobit mým požadavkům. Pomohla mi najít ten ideální pobyt v ideální zemi, což hlavně ty velké organizace moc nedělají. U těch si může člověk vybrat stát, a to je kolikrát vše.

zážitky z pobytu v kanadě honza

Smutek a následně krásné časy

Nebudu lhát, na člověka dolehne, že bude v té zemi nějakou dobu bez rodiny a kamarádů, a to je stresující. Je dobré se na to připravit. Jakmile se člověk více pozná s rodinou a najde si kamarády, začnou krásné časy.

Výuka je více osobní

Studium je naprosto jiné, ale v tom je to hezký. Člověk pozná nový systém a může ohodnotit, co je lepší a kde by pak chtěl třeba i studovat dále. Mně systém v Kanadě vyhovoval více jak v Česku, protože výuka je více osobní a ne tak úmorná. Ale samozřejmě má i své zápory.

reference jan kanada

Hodně mě naučilo

Naučil jsem se, že ne vždycky budu mít mamku za zády a že za mě všechno neudělá. Jakmile jsem přijel, pochopil jsem, že je čas, abych začal věci řešit sám a zodpovědně. Také jsem poznal spoustu lidí různých ras a kultur, a to člověka také obohatí.

Nejde jen o angličtinu, poznejte novou zemi

Tyto kurzy nejsou jenom o angličtině, jestli chcete jet jenom kvůli tomu, tak podle mého radši studujte doma a domluvte si doučování. Tento pobyt mě v angličtině utvrdil, ale žádný obrovský rozdíl jsem nepoznal. Navíc pokud člověk po návratu angličtinu moc nepoužíváte, tak se bude zase pomalu vytrácet.

Zahraniční pobyt bych doporučil každému, ale proto, aby poznal novou zemi, lidi a naučil se žít a starat se o sebe.

reference jan kanada

Honza – SŠ v Kanadě
3 (60%) 2 votes