Poulik_Kanada (1)

Vyhrála příroda, bezpečí a příslib dobrodružství

Původně jsem si chtěl vybrat USA, ale po větším zkoumání na mě Kanada působila jako bezpečnější a více dobrodružná varianta jejich souseda.

Mé hlavní kritérium byla anglicky mluvící země s krásnou přírodou, což bylo naprosto splněno.

Zdokonalil jsem se

Moje úroveň angličtiny před odjezdem byla C1, tedy velmi dobrá, ale pobyt v Kanadě mi pomohl zdokonalit mé nedostatky a výrazně vylepšit plynulost. Rozhodně mi to přineslo více než angličtina na české škole.

Poulik_Kanada_mala (2)

Ze začátku se jim to moc nelíbilo…

Rodiče nebyli moc nadšení a musel jsem je hodně přemlouvat. Myslím, že si ale uvědomili, že získám cenné zkušenosti a nakonec mi výjezd povolili.

Díky nim jsem byl na dokonalém místě

Spolupráce proběhla naprosto bez problému, jak už schůzky v ČR, tak zodpovězení mnoha našich otázek. 😀 Bez agentury bych určitě nebyl schopen najít takovéto krásné městečko v Kanadě.

Poulik_Kanada_mala

Užíval jsem si vše naplno od prvního okamžiku

Atmosféra Kanady mě ze začátku naprosto pohltila a neměl jsem ani čas odepisovat domů. Strašně jsem si užíval veškeré změny, které pobyt přinesl. Prvních pár týdnů mi uteklo až neuvěřitelně rychle.

Úplně jiné, a to jsem přesně chtěl

Kanadská škola je velmi odlišná od českého systému, což je ale přesně ten důvod, proč jsem si to zamiloval. Vybíráte si ze 30 předmětů pouze 4 a na ty se soustředíte každý den. Každý si najde svůj předmět. Je možné si vybrat od rozdělávání ohně v lese až po psychologii. Poprvé v životě jsem se těšil do školy.

Poulik_Kanada_mala 4

Co mi to přineslo?

Mám teďka o dost lepší představu o světě a o tom, jak to v každé jeho části funguje jinak. Získal jsem obrovskou dávku zkušeností a mám zážitek do konce života.

Rozhodně není nad čím váhat. Pokud máte možnost, jeďte co nejdřív, abyste nepromeškali svoji jedinečnou šanci.

Janek – SŠ Kanada
4 (80%) 1 vote