julia_reference_kanada

Náhlý nápad

Moje rozhodnutí odjet studovat do zahraničí bylo hodně spontánní – za rodiči jsem s ním přišla až v květnu. Z takového nenadálého nápadu byli docela překvapení, ale podpořili mě. I oni viděli v mém plánu hlavně velkou možnost poznat kus světa a získat životní zkušenosti k nezaplacení.

Jasná volba: Kanada

O cílové destinace jsem měla jasno. Vždycky mě lákala Kanada. Líbí se mi nejen její příroda, ale například i dvojjazyčnost, ke které mám blízko. Jsem totiž bilingvní, konkrétně poloviční Rakušanka. A to mi pomáhá také při učení cizích jazyků.

Angličtiny jsem se tedy nebála. Učím se jí od třetí třídy, takže své znalosti považuji za slušné. A klid a pohodu mi udržela i spolupráce s Tutuki.

Vyřizování na příjemné přátelské vlně

Zařizování mého delšího studijního výletu měly na starost obě Báry z týmu Tutuki. Vše proběhlo naprosto bezproblémově a navíc s přátelským a uvolněným přístupem z jejich strany. Vážím si toho, jak mi pomohly a jak byly ochotné.

Začátky? Náročné, ale úžasné

Začátky byly těžké, ale to se dalo čekat. I tak jsem si užívala objevování odlišností. První týdny jsem byla doslova v úžasu ze všeho, co je jiné. K pozitivní náladě přispělo i rychlé skamarádění s mými spolubydlícími z Chile a Německa.

reference_stredni_kanada

Škola super a denně čtyři předměty

Školní povinnosti se od zvyklostí v České republice dost liší. Vyučovací hodina trvá 75 minut a každý den mě čekají čtyři předměty. Celkově je tady fajn atmosféra a škola jako taková není moc těžká. Líbí se mi i „school spirit“, co tady panuje – studenti jsou na svou školu hodně hrdí. A zvlášť na vlastní sportovní tým.

Obecně je tady hodně zábavy a aktivit v souvislosti se školou. Konají se tady třeba hokejové zápasy nebo na začátku roku a pak každý měsíc taneční večery. Zrovna nedávno byl „Halloween Dance“.

Největší přínos

Největší přínos mého zahraničního studia vidím v získání nových kamarádů z různých koutů světa. Mohu za nimi kdykoli přijet, takže když budu chtít, poznám spoustu dalších zajímavých míst. Samozřejmě jsem ráda i za zdokonalení v angličtině, kterou teď ovládám tak, že bez problémů rozumím a umím v ní psát texty.

Zkušenost se studijním pobytem v zahraničí bych rozhodně doporučila každému. Mám za to, že všichni žijeme ve své bublině – a to je škoda. Právě cestováním ji ale můžeme zvětšit, aby nás neomezovala.

Julia, střední škola Kanada

Julia – SŠ v Kanadě