katerina - stredni skola ve francii

Objevování a studium

Na začátku roku 2019 jsem se rozhodovala, kam bych se ráda vydala na objevování a studium. Výběr země pro mě byl velmi jednoduchý. Chodím na Francouzské lyceum a potřebovala jsem rychle zlepšit svou francouzštinu a Francii jsem si vybrala, protože je mi ze všech francouzsky mluvících zemí nejbližší.

Znalost francouzštiny

Francouzštinu jsem již před odjezdem ovládala téměř plynule, ale stále jsem měla spoustu mezer v časování a ve psaní. Můj učitel francouzštiny mě přiřadil k úrovni B1.

Mamka byla nápadem překvapena

Mamka byla mým nápadem vycestovat spíše překvapená, jelikož jsem od mala nerada jezdila na tábory nebo jakkoliv někam sama. Ale uznala, že mi to ve škole hodně pomůže, a tak souhlasila.

S Tutuki byla dobrá spolupráce

S Tutuki byla práce bezproblémová. Jediná taková výtka, že do jaké rodiny a kam jsem se dozvěděla až 2 týdny před odjezdem. Ovšem to nebyla úplně vina Tutuki.

Začátky ve Francii byly těžké

Začátky tu byly opravdu těžké, porozumět tomu, jak vše funguje a zvládnout stesk po všem, co znám.

katerina ve francii

Systém výuky je tu podobný

Pro mě to tak velký rozdíl ve výuce není. Byla jsem z Čech zvyklá na podobný systém. Jediné, co mě překvapilo bylo, že všichni Francouzi ve středu končí v poledne.

Hroší kůže a lepší francouzština

Jako největší přínos cesty zatím vidím vypěstování si hroší kůže. Bohužel ne všichni byli na začátku nadšení z toho, že se učím jejich jazyk. A pak tedy určitě zlepšení francouzštiny.

Pobyt v zahraničí – zkušenosti k nezaplacení

Pobyt v zahraničí bych určitě doporučila každému. Je to zážitek, který jen tak nezažijete.

Kateřina – SŠ ve Francii