katka_hruba_ss_australie

Austrálie byla jasná volba

Když jsem začala uvažovat o tom, že bych vyrazila studovat střední školu v zahraničí, právě k Austrálii mě to táhlo ze dvou hlavních důvodů. První = láska k surfování, kterému jsem se v té době věnovala už třetím rokem. A druhý = angličtina, ve které jsem se chtěla dostat na další úroveň.

Navštěvovala jsem jazykové gymnázium a strávila půl roku v USA, takže jsem angličtinu ovládala poměrně dobře, ale pořád jsem se samozřejmě mohla zdokonalovat. Navíc jsem věděla, že mi studijní pobyt přinese mnohem víc.

Podpora rodičů a skvělý přístup Tutuki

Rodičům se můj nápad odcestovat líbil a stoprocentně mě podporovali, což bylo také důležité. A tak jsem do toho šla naplno. Spolupráci s týmem Tutuki můžu zhodnotit jako maximálně příjemnou. Všichni se mnou jednali mile a co hlavně – vždy mi se vším pomohli.

katka_australie

Nelehké začátky mě neodradily

Musím přiznat, že první dny a týdny nebyly růžové. Ztrácela jsem se v australském přízvuku a k tomu onemocněla. Naštěstí jsem se rychle uzdravila a začala si na vše v pohodě zvykat. Po čase jsem si na počáteční problémy ani nevzpomněla. A užívala jsem si, co jen to šlo.

Školu jsem zvládala, tak nic nebránilo tomu, abych si Austrálii vychutnávala plnými doušky – surf, koupání, výlety, to bylo moje. A bylo to skvělé!

Úplně jiné studium

Život v Austrálii byl jedna velká změna, a to i ve škole, kde je systém nastavený jinak, než jak ho známe tady v ČR. Většinu předmětů jsem si mohla zvolit podle toho, co mě zajímá.

Plusy převažují

Zpětně vnímám svou australskou zkušenost za jeden z nejsilnějších zážitků v životě. Cítím se sebevědomější, protože jsem se hodně osamostatnila a jsem schopná si teď vše vyřizovat sama. Také jsem ráda za přátelství, která jsem v Austrálii navázala. Mám kamarády po celém světě, což je super.

Proto když se mě někdo zeptá, jestli bych střední v zahraničí doporučila, s odpovědí neváhám. Je to velké a upřímné ANO.

Katka – SŠ v Austrálii
5 (100%) 3 votes