Lucie_high_school_USA

Amerika jako ideál

Pro svůj zahraniční studijní pobyt jsem si jako cílovou destinaci vybrala USA. Proč? Protože splňovala moje hlavní požadavky. Říkala jsem si, že když už do toho půjdu, chci někam, kam mě to opravdu táhne. Plus by to mělo být cenově dostupné místo. A byla jsem šťastná, že se do těchto parametrů vešla právě Amerika.

S nápadem odcestovat na zkušenou přišel táta, a to znamenalo, že mě rodiče plně podpořili a se vším mi pomohli.

V angličtině jsem bojovala především s mluvením. Gramatiku jsem ovládala, ale plynulé povídání byl problém. Teď už je to díky pobytu pryč. V USA jsem do angliny pronikla naplno a zábrany postupně zmizely.

V Tutuki to perfektně zvládli i last minute

Při zařizování celého pobytu se nevyskytl žádný problém. I přesto, že jsem přihlášku podala téměř na poslední chvíli, byla spolupráce s Tutuki pohodová a přátelská. Všichni byli ochotní mi s čímkoli pomoct, a tak jsem se nemusela ničím zbytečně stresovat.

reference_lucie_J1_USA

Překonala jsem krušné začátky a pak to byla paráda

Začátky byly celkem krušné. Všechno bylo nové. Nové prostředí daleko od domova, noví lidé, škola… A s porozuměním v cizím jazyce jsem také měla trošku problémy. Postupem času se ale vše zlepšilo a já si svůj pobyt začala plně užívat.

Ve škole to bylo také jiné, avšak nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Měla jsem méně předmětů než v ČR a spoustu z nich jsem si zvolila dle svého uvážení. Co se týče obtížnosti výuky, není to tak náročné jako u nás. To jsem samozřejmě jako mezinárodní student uvítala.

lucie_J1_USA

Výzva, co přinese cenné zkušenosti

Kromě zlepšení angličtiny má studium v zahraničí spoustu jiných přínosů. Pro mě bylo jedním z těch největších rozhodně osamostatnění se. Byla jsem tam sama za sebe a musela si všechno vyřizovat sama – mám pocit, že právě tohle mě nejvíc posunulo. Také jsem poznala spoustu zajímavých lidí a přátel z celého světa.

Z těchto a mnoha dalších pozitivních důvodů bych studium v zahraničí doporučila každému. I přes všechny výzvy, kterým člověk musí na místě sám čelit, je to úžasný zážitek, co stojí za to.

Lucie – SŠ v USA
5 (100%) 1 vote