Nela – SŠ Nový Zéland

Při naší služební cestě do Austrálie a na Nový Zéland jsme se mimo jiné potkaly i s jednou z našich úžasných studentek, které jsme moc rády pomohly splnit si studijní a cestovatelský sen.

Nela se tak s pomocí Tutuki vydala na jeden term na druhý konec světa, kde nyní nadšeně nabírá nové vědomosti a hlavně cenné zkušenosti do života, a to konkrétně na střední škole Taupo-nui-a-Tia College.

Jak se jí tam líbí? Co vše už viděla a zažila?

„Moc si užívám hodiny Maori Performing Arts – se skupinou Kapa Haka jsem už snad vystupovala 3× na veřejnosti. Velmi mě to baví.“

Nela – SŠ Nový Zéland (1)

Kromě toho, že se Nela vzdělává na skvělé novozélandské škole Taupo-nui-a-Tia College, objevuje také nejen sama sebe, ale i nová přátelství. Podle vyprávění a nadšených reakcí není totiž pochyb, že si s hostitelskou rodinou parádně porozuměla a tráví spolu spoustu krásných chvil.

Navštívila jsem mnoho příslušníků rodiny, např. mámu a tátu mé host mom Mary, Emmu (dceru host rodičů) a jejího přítele, maminku a další členy přítelovy rodiny.“

Nela má tak úžasnou příležitost doslova zapadnout do běžného každodenního života lidí na Novém Zélandu a zároveň s nimi poznávat krásy této kouzelné země. Aby se o to mohla podělit i s vámi, poslala nám pár fotek ze svých cest.

„Zasílám foto z Mount Ruapehu s Paulem (host dad), z Huka Falls (host parents), z Waihi (tam bydlí rodiče Mary, mé host mom).“

Nela – SŠ Nový Zéland (2)

A jak to tak bývá, i místní dobroty je potřeba vyzkoušet. Některé stojí opravdu za to. Nela vyzkoušela několik zdejších sladkostí a prý jsou všechny moc dobré, tedy až na čokoládu, která jí moc nechutná. 😀 Ale takové sušenky Tim-Tam si zamilujete nejen na Novém Zélandu, ale i v sousední Austrálii. Jsou opravdu výborné. 😉

Nela – SŠ Nový Zéland (3)

Nela – SŠ Nový Zéland (4)