VIktor reference z USA

Podle čeho jsem vybíral zemi?

Odjakživa jsem bral USA jako dobré místo pro život a vždy jsem se tam chtěl podívat. Také v tom hrálo roli to, že americké rodiny berou hostování studentů jako dobrovolnickou činnost, tudíž je pobyt v USA levnější než třeba v Anglii.

Angličtina před odletem byla dobrá

Chodil jsem do anglicky zaměřené školy, takže jsem měl před odjezdem poměrně dobrou angličtinu.

Rodiče mne podporovali

Rodiče můj nápad vycestovat velmi podporovali, za což jsem jim vděčný. Věděli, že to nebude levná záležitost, ale umožnili mi to.

Spolupráce s Tutuki byla výborná

Někdy jsem nestíhal termíny, ale Bára z Tutuki mi vždy obětavě pomohla.

Začátek v USA?

Hned ze začátku to bylo skvělé. Poznával jsem nové věci a lidi a opravdu jsem si pobyt užíval.

Viktor v USA

Systém výuky v USA a v ČR je rozhodně odlišný

Kromě mnoha drobných rozdílů, jako krátké přestávky nebo známkování, mi připadá, že střední škola v USA je podstatně jednodušší než český gympl. Není třeba si dělat starosti, že by někdo studium na americké škole nezvládl.

Komunikativnost Američanů pomohla s mým studem

V USA mi lidé připadají mnohem více komunikativní. Já jsem se díky jejich přístupu naučil dobře mluvit s lidmi a nestydět se.

Pobyt v zahraničí bych určitě doporučil každému!

Vím, že je to těžké rozhodnuti opustit rodinu a přátele, ale uteče to jako voda. Jestli o tom jen trochu přemýšlíš, tak bys to měl zkusit. Za chvíli budeš zase zpátky s hromadou historek!

Viktor – SŠ v USA
5 (100%) 1 vote