reference_vlasta_stredni_UK

Za zážitky do krásné země, co není až tak daleko

Když jsem zjistila, že existuje něco jako středoškolský studijní pobyt v zahraničí, okamžitě jsem ho zařadila na svůj wish list.

Co na to rodiče? Nejdřív z mého přání nebyli nadšení a nechtěli mi cestu dovolit. Báli se o mě. Po čase ale uznali, že to bude skvělá zkušenost, která mi hodně dá. A tak jsem mohla začít plánovat.

Vybrala jsem si Anglii, protože je to krásná země, která mi je sympatická. Líbí se mi britský přízvuk v angličtině a hlavně – neleží od nás tak daleko jako třeba USA. Angličtina mi poměrně šla, myslím, že jsem byla na úrovni B2. Ale samozřejmě jsem se chtěla dál zlepšovat. A to se mi díky pobytu povedlo.

Jsem ráda, že jsem si jako pomocnou ruku pro zařizování vybrala právě Tutuki. Nabídli jste mi školu přesně podle mých požadavků a možností a pak jste mi zajistili i ubytování ve Student House. Neumím si představit, jak bych tohle všechno zvládla sama. Ještě jednou díky!

Rozporuplné první dojmy mi vynahradili spolužáci

Zaskočilo mě přivítání Britů, které neproběhlo úplně nejlépe. Ale když jsem se vzápětí setkala s ostatními mezinárodními studenty, vše se úplně otočilo. Všichni jsme si se vším vzájemně pomohli, a tak jsem se naladila na pohodovější a klidnější vlnu.

zazitky_stredni_v_anglii

Ve škole panuje přátelská atmosféra

Výuka se od té české dost liší, a to nejen z hlediska výběru předmětů. Také učitelé mají jiný přístup, jsou vřelejší a studenti s nimi mají přátelštější vztah, než jak to bývá u nás. V neposlední řadě musím zmínit i to, že se škola víc zajímá o zájmy studentů.

Obrovská a nezapomenutelná zkušenost

Pobyt v Anglii mě změnil – v tom nejlepším smyslu slova. Osamostatnila jsem se, umím si hodně věcí řešit sama. Navíc jsem navázala přátelství s lidmi z různých částí světa.

Těší mě, že jsem poznala anglickou kulturu, ne jako turista, ale jako člověk, co na místě opravdu žije. A také jsem zjistila, jak úžasné je české jídlo… 🙂 Jestli bych to doporučila? Rozhodně! K takové zkušenosti a zážitkům se jinak nedostanete.

Vlasta – SŠ v Anglii
4.3 (86.67%) 3 votes