Seminář věnovaný Kanadě a Velké Británii

Ve středu 17. 10. 2018 proběhl  plánovaný seminář pro vyučující anglického jazyka s podtitulem „Koncepce středoškolského studia v zahraničí“.  Naše říjnové setkání bylo věnováno Kanadě a Velké Británii, kam naši středoškolští studenti často odjíždí za studiem.

Děkujeme všem vyučujícím z několika pražských gymnázií za osobní a především velmi aktivní a autentickou účast. Měli jste inspirující a téma rozvíjející otázky. Díky za ně!

Tutuki seminář pro učitele 740x429

Zahraniční partneři byli připraveni

Naši zahraniční partneři si pro české učitele připravili prezentace nabité informacemi. Nechyběly však ani zkušenosti z praxe či vtipné historky. 🙂 Téma středoškolského vzdělávání bylo zasazeno do širšího společenského kontextu.

Paní Vanda Nutárová zastupuje vysoce hodnocenou státní britskou střední školu Brockenhurst College. Tu českým učitelům představila a navíc si připravila také srovnání našeho a britského vzdělávacího systému, který zná dokonale, neboť pochází ze Slovenska :).

Z Kanady za námi přiletěli kolegové z nejvzdálenější kanadské provincie Britské Kolumbie. Školní okrsek Coquitlam School District přijel představit pan Shawn Silverstone a v jeho prezentaci ho skvěle doplňoval pan Brian Campbell, ředitel mezinárodního vzdělávání ve školním okrsku Peace River North, který působí ve škole Fort St. John.

Vando, Shawne, Briane….Děkujeme!

Tutuki seminář pro učitele

Prezentace o čokoládě byla už jen třešničkou na dortu

V neposlední řadě děkujeme kavárně Choco Café za pronájem nádherných prostor a parádní prezentaci v angličtině na téma „kvalitní čokoláda“. Ochutnávka byla skvostná a připravené občerstvení chutné!

Tutuki seminář pro učitele_ochutnávka

Už teď se těšíme na příští setkání

Těšíme se na další podobné setkání, které jistě věnujeme další zajímavé destinaci pro studium střední školy v zahraničí.

Seminář pro učitele angličtiny v Choco Café se vydařil!