Základní informace o J1 programu

Kořeny J1 programu spadají až do 60. let minulého století. Za dobu své existence získal velkou popularitu po celém světě a u nás je víceméně synonymem pro studium na střední škole v USA.

Stručná charakteristika v bodech

• Program je založený na dobrovolnickém principu – americká rodina si z vlastní vůle k sobě vezme mezinárodního studenta, a to bez nároku na honorář nebo finanční kompenzaci.
  • Podporuje ho americká vláda. A s tím souvisí i jasně nastavená pravidla pro přihlášení a přijetí.
  • Student nemá možnost vybrat si rodinu nebo školu, je to naopak – hostitelé si volí mezi zájemci.

Umístění v rukách hostitelské rodiny

Ano, sice se třeba nedostaneš do své vysněné oblasti, ale i tak si studijní pobyt skvěle užiješ. Nastoupíš do školy, která náleží k místu bydliště hostitelské rodiny. Umístění bude překvapení, ale neměj obavy, o své cílové destinaci se dozvíš včas.

CETUSA_family USA

Nebudeš mít tedy vše od začátku zařizování „nalajnované“, a to je na tom to skvělé. Víme to díky našim bohatým zkušenostem. Nakonec je více než 90 % studentů naprosto spokojených. I přesto (nebo možná právě proto), že nemohli určit, kam se vydají. 🙂

Profil programu J1

Typy středních škol:  státní
Druh ubytování:  dobrovolnické hostitelské rodiny
Délka programu:  pololetí (semestr), celý rok
Termíny školního roku  srpen/září až květen/červen
Uzávěrka přihlášek  bude upřesněno
Vízové podmínky:  studentské vízum (J1)

Profil studenta J1

Věk:  15–18,5 let
Znalost jazyka:  dobrá komunikativní, test ELTIS
Prospěch:  cca do průměru 2,5 za poslední 2–3 roky

Podmínky přijetí do programu J1

Jako vážný zájemce o studium střední školy v USA přes J1 musíš mít:

• silnou motivaci, vůli a chuť pro zařazení do programu,
  • podporu rodičů,
  • adekvátní věk (v době nástupu ti nesmí být méně jak 15 let a více jak 18,5 roku),
  • status studenta (musíš být studentem střední školy),
  • dobrý prospěch (k tomuto ti více prozradíme na první schůzce),
  • dobrý zdravotní stav.

Vše s tebou probereme osobně

Studium v Americe je „velká věc“. A podle toho k tomu samozřejmě přistupujeme a nic nepodceňujeme. Proto pokud se o J1 program zajímáš, jsme tu pro tebe.

Věnujeme ti pozornost a čas, předáme naše zkušenosti. Sjednej si s námi schůzku a my s tebou probereme všechny podmínky programu. A společně pak zhodnotíme, jestli jsi vhodným kandidátem.

S kým spolupracujeme

Vše dokážeme spolehlivě zařídit i díky dlouhodobě perfektně nastavené spolupráci s našimi partnery v Americe. Pracujeme s těmi nejlepšími – agenturou TOP kvality. Lidé z jejího vedení se podílí na vytváření a revizi pravidel J1 programu jako takového. Dohlíží na jejich dodržování a kvalitu péče o mezinárodní studenty.

Rodina a ubytování

Naše partnerská agentura má rozsáhlou síť rodin po celých Spojených státech. Typickým (nikoliv výhradním) umístěním bývají menší města. Hostitelská rodina vždy žije v rozumné vzdálenosti ke státní americké high school.

A co je hlavní, přijme tě jako svého člena, ne jen jako „návštěvu“ ze zahraničí. Uvidíš to hned na letišti, kde na tebe určitě bude čekat s uvítacími cedulemi a transparenty. Ve svém „novém“ domově zkrátka nebudeš podnájemník, ale někdo, koho chtějí všichni poznat blíž.

CETUSA_welcome

Formálně ti rodina poskytne vybavený pokoj a plnou penzi. Ale to je jen malý zlomek toho, co ti ve skutečnosti nabídne. Dále to bude hromada zážitků. Od těch nenápadných (tak trochu rutinních), na které narazíš třeba při každodenním chodu domácnosti, až po velké, jako jsou tradice, oslavy, zvyky, výlety…

Možná teď přemýšlíš nad tím, proč to Američani dělají – co je motivuje k hoštění cizích studentů? Vysvětlení může být více. Ale jedním z nejvýraznějších důvodů je podstata dobrovolnictví, které je v USA pevně zakořeněno. Setkáš se s ním i ve škole.

Dále svou roli sehrává i patriotismus. Američané jsou hrdí na svou zemi a životní styl, proto vítají možnost ukázat to všechno někomu „zvenčí“. V neposlední řadě je k zapojení do J1 vedou i různé osobní pohnutky. Rádi ti o nich povíme osobně.

Cena programu

Jedná se o program bez možnosti výběru konkrétní lokality

Období Cena od v USD Cena od v Kč
Podzimní semestr 2024 (cca 5 měsíců)    7 845 188 280
Jarní semestr leden 2025 7 745 185 880
Celý školní rok 2024/2025 8 895 213 480
Vízové poplatky Cena v USD
SEVIS poplatek     220
Poplatek za vízum 185
Cena v Kč přepočítána odhadnutým kurzem 24 za 1 USD.

Cena obsahuje:

• umístění a zajištění studia na státní střední škole v USA,
  • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí (oběd do školy formou balíčku),
  • vyzvednutí na letišti na začátku pobytu,
  • zdravotní pojištění,
  • služby místního koordinátora, nonstop help linka v USA,
  • průběžné zprávy rodičům o průběhu studia,
  • veškerá informační setkání a školení důležitá pro zdárný průběh pobytu,
  • asistenci při vyřízení amerického víza (poradenství, podkladové materiály),
  • vstupní test AJ.

Cena neobsahuje:

• zpáteční letenku do USA,
  • kapesné (cca 250 USD/měsíc),
  • studijní materiály a školní pomůcky (pouze u některých předmětů),
  • školní obědy,
  • tzv: SEVIS poplatek (220 USD),
  • poplatek za americké vízum (160 USD).

Důležitá poznámka: osobní péče je základ

K našim studentům a jejich rodičům vždy přistupujeme individuálně, protože jen tak zajistíme hladký průběh celého plánování a vyřizování i spokojenost s pobytem. Proto i ty budeš jednat s jedním konkrétním člověkem, který bude dokonale znát tvůj „příběh“ – aby ti vždy dokázal co nejlépe poradit a pomoci. Nemusíš se obávat, že bys musel své požadavky postupně řešit s více lidmi. Tvá cesta na high school tak bude od počátku velmi příjemná a pohodová.

Zpět na obecné informace o středních školách v USA.

Detaily programu J1 – USA
3.8 (75.71%) 28 votes