Toužíte po vycestování do Spojených států amerických, ale bránilo vám v tom povinné očkování proti covid-19? Máme pro vás skvělou zprávu. Balte kufry, protože USA s platností od 12. května 2023 ruší povinnost dokládat při vstupu do země potvrzení o očkováním proti koronaviru. Zjistěte, jaké jsou aktuální podmínky vstupu do země.

USA se konečně otevírá všem

Už dlouho čekáte, až přijde tato chvíle? Dočkali jste se. Tato úchvatná země překypující nespočtem nádherných míst, pulzujících velkoměst a obrovských kontrastů se konečně otevírá cestovatelům ze všech koutů světa. Stejně jako všem zahraničním studentům, kteří se právě tady chtějí vzdělávat na místních středních školách, načerpávat nové znalosti a zkušenosti, a kromě úžasných zážitků získat i spoustu přátel.

S platností od 12. května 2023 se totiž ruší povinnost dokládat potvrzení o očkování proti onemocnění covid-19 při cestách leteckou dopravou do USA. Spojené státy se tak opět naplno otevírají světu a turistům jako v době před covidem.

Pro vstup do USA aktuálně:

• nemusíte dokládat potvrzení o očkování → od 12. května 2023 se země otevírá pro všechny očkované i neočkované cestující.
  • nepředkládáte před cestou negativní test na covid-19 → od 12. června 2022 Centrum pro kontrolu a prevenci onemocnění zrušilo povinnost předkládat před odletem negativní test nebo potvrzení o prodělání nemoci.
  • nemusíte se nechat testovat po příletu → test na covid-19 po příletu do USA není povinný.
  • nemusíte být v karanténě nebo izolaci po příletu → karanténa není po vstupu na území USA vyžadována, pokud nejste nakažení covidem.
  • nepotřebujete respirátor či jiné ochranné pomůcky dýchacích cest → Od 20. dubna 2022 federální soud zrušil povinnost nosit respirátory, roušky či jiné pomůcky pro ochranu dýchacích cest v letadlech, vlacích, autobusech a dalších prostředcích veřejné dopravy.
  • potřebujete povolení ESTA (Electronic System of Travel Authorization) → pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA a mít vlastní platný ePas (cestovní pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji).

Tyto podmínky bez výjimky platí pro všechny cestující, kteří vstupují na území USA letecky.

Tip: Aktuální podmínky vstupu do země si vždy ověřujte na MZV nebo na CDC.

Nyní vám tedy už nic nestojí v cestě a můžete se bez jakéhokoli omezení vydat studovat střední školu do USA. Napište nám a my vám pomůžeme splnit si svůj sen.

USA ruší covid omezení a otevírá se všem. Jaké jsou aktuální podmínky vstupu do země?