Bára Krhovská osobně navštívila několik prestižních internátních škol v Británii v rámci konference British Boarding School’s Workshop . Níže vám přináší podrobnější postřehy z návštěvy školy ACS International School Cobham.

ACS (1)

Mezinárodní škola v malebném Cobhamu

ACS Cobham International School se nachází v malebném anglickém městečku Cobham v Surrey. Tato prestižní škola poskytuje kvalitní vzdělání studentům z více než 70 zemí světa, což vytváří unikátní multikulturní prostředí. Celkem tu může studovat až 1 200 žáků od 2 do 18 let.

mapa ACS Cobham


Vzdělávací programy na míru

Jedním z hlavních rysů ACS Cobham je široká nabídka vzdělávacích programů. Škola nabízí jak americké kurikulum (s možností volby AP – Advanced Placement předmětů), tak i mezinárodní program International Baccalaureate (IB). Tím zajišťuje, že si studenti mohou zvolit cestu, která nejlépe odpovídá jejich individuálním potřebám a budoucím cílům.

ACS obecně


Moderní vybavení a inovativní výuka

ACS Cobham investuje do špičkového vybavení, aby podpořila akademický i osobní růst studentů. Rozlehlý kampus o rozloze 130 akrů je hojně využíván jak v rámci výuky, tak i pro mimoškolní sporty a aktivity.

K dispozici je moderní sportovní centrum s 25metrovým krytým bazénem, hřiště pro basketbal a volejbal, taneční studio, fitness centrum a kavárna Cougar Café. Dále škola nabízí šest venkovních tenisových kurtů, atletický ovál, hřiště pro fotbal a rugby, baseballové a softballové hřiště, šesti jamkové golfové hřiště a prostor s přírodním jezírkem a stezkou.


Podpora a péče o studenty

Každý student na ACS Cobham má přiděleného osobního asistenta, který pomáhá s výběrem mimoškolních aktivit a podporuje jej v průběhu celého pobytu. Zajišťuje také konzultace týkající se dalšího vzdělávání v Británii, včetně pomoci s vyplněním univerzitní přihlášky.

ACS sports


Kulturní různorodost a mezinárodní prostředí

Škola se pyšní otevřeným a mezinárodním prostředím, ve kterém se pohybují studenti i zaměstnanci z různých koutů světa. Tento multikulturní přístup podporuje zvědavost a otevřenost vůči světu, což je klíčovou součástí filozofie ACS. Škola dbá na rozmanitost a toleranci a připravuje své studenty na rychle měnící se svět.


Vysoký standard ubytování pro studenty

Školní rezidence pro poslední dva ročníky je zbrusu nová a podobá se spíše hotelovým pokojům než tradičním internátům. Studenti mají k dispozici dvoulůžkové pokoje v 11. ročníku a jednolůžkové pokoje ve 12. ročníku. Každý den je zajištěn drobný úklid a každý týden výměna ložního prádla a ručníků.

ACS boarding


Sleva na ubytování pro Čechy

Pro české studenty škola nabízí speciální akci, která zahrnuje 40-50% slevu na školní ubytování, což může přinést úsporu až 11 000 GBP. Pokud jsou volná místa v rezidenci, škola nabídne i půlroční program.


Škola je otevřená téměř po celý rok

Na rozdíl od mnoha britských internátních škol, které zavírají na prodloužené víkendy a prázdniny mezi trimestry, ACS Cobham zavírá pouze na Vánoce a Velikonoce, přičemž i v tomto období nabízí ubytování u hostitelských rodin pro studenty, kteří nemohou nebo nechtějí cestovat domů.

ACACS aktivities


Investice do budoucnosti

Jako charitativní organizace ACS investuje všechny své příjmy zpět do školních programů, renovací a akcí pro studenty. Je proto ideální volbou pro všechny studenty hledající kvalitní mezinárodní vzdělávání v Anglii. Škola nabízí vynikající akademické programy, moderní zařízení, širokou škálu sportovních a mimoškolních aktivit. O každého studenta se tu pečlivě starají. S mezinárodním a tolerantním prostředím je ACS Cobham místem, kde mohou všichni rozvíjet své schopnosti a připravit se na úspěšnou budoucnost.


Užitečné odkazy

Chcete-li se o škole dozvědět více, projděte si následující odkazy:

ACS Cobham – vzdělávání na nejvyšší úrovni