Americké seriály z prostředí středních škol jsou prostě ikonické. Přemýšlíš někdy, jaké by asi bylo tam studovat? Být součástí partičky těch cool kids? Pokud jsi odpověděl/a na obě otázky „ano“, máme pro tebe jednoduché řešení. Přijď v sobotu 11. prosince na setkání se zástupci těch nejlepších středních škol v USA, a dozvíš se všechno, co takové studium na americké high school obnáší.

Proč bych měl/a studovat v USA?

Pobyt v USA ti dá strašně moc. Kromě toho, že začneš mluvit anglicky jako rodilý mluvčí, tak taky poznáš spoustu nových lidí, zažiješ dobrodružství, objevíš odlišnou kulturu… a třeba zjistíš, že ti je Amerika natolik sympatická, že tam zůstaneš déle než rok!

Naše prověřené školy z programu F1 patří mezi špičky na poli amerických privátních středních škol. Z velké části se jedná o školy, kde budeš bydlet s ostatními spolužáky na kolejích. Díky tomu zažiješ neopakovatelnou atmosféru amerického kampusu a najdeš si tolik nových kamarádů, že se budeš rázem cítit jako doma i za oceánem. Zároveň získáš možnost složit americkou maturitu, která je vstupní branou do světa vysokých škol v USA. Takže pokud se vidíš třeba na Harvardu, nenech si tuhle akci ujít!

foxcroft stem

Rezervuj si místo na setkání

Opravdu teď můžu odjet do USA?

No jasně. Pokud máš na mysli celosvětovou covid situaci, která dost komplikuje cestování, nemusíš mít strach. Americké střední, se kterými v Tutuki spolupracujeme, si jakožto privátní rezidentní školy určují pravidla samy. Proto, na rozdíl od tamních státních škol, zůstaly a nadále zůstávají otevřené všem studentům, včetně těch zahraničních. Tak toho určitě využij!

Kdy a kam mám přijít?

Začínáme v sobotu 11. prosince 2021 v 11:00 na adrese rehabilitačního střediska:

REHAMED Praha, s.r.o. (kde se potkáme ve zrenovované školící místnosti)
Mánesova 32
120 00 Praha 2

Během 4 hodin se seznámíš se zástupci 7 prestižních škol a probereš s nimi všechno, co tě zajímá. My ti zase prozradíme veškeré info o podmínkách přijetí na školu, získání víza i stipendia.  Díky němu můžeš ušetřit 30 – 60 % z celkové ceny programu, která se pohybuje mezi 40 – 70 tisíci dolary.

Které školy v sobotu potkám?

Ty nejlepší. 🙂 Aby sis mohl/a udělat představu, s kým si budeš povídat, připravili jsme ti krátké medailonky všech škol:

1. Oaks Christian School

Tahle škola poblíž Malibu je skvělou přípravou na vysokou školu v USA. Většina jejích studentů se skutečně dostane na prestižní vysoké školy zvučných jmen. V Oaks Christian totiž nabízí spoustu speciálních předmětů, které jsou na vysokoškolské úrovni, ať už se jedná o ekonomické, technické, technologické, jazykové nebo mediální zaměření. Věř, že si tam určitě najdeš to svoje.

Oaks Christian Engineering and RoboticsC

2. Foxcroft Academy

Od roku 2014 patří do „Apple Distinguished“ škol, které podporují výuku s pomocí nejnovějších technologií od Applu. Sečteno, podtrženo – na téhle škole v Maine ti iPhone ani iPad během hodin rozhodně nezabaví. Není se tedy čemu divit, že škola v téhle super moderní rezidenci nabízí přes 20 volitelných předmětů se zaměřením na robotiku.

foxcroft stem 2

3. The White Mountain

Láká tě bydlení na koleji? Na téhle škole v New Hampshire jednu úplně nově postavenou kolej najdeš, ale to není všechno. Nechybí tu fitness centrum, koupaliště, divadlo nebo vlastní farma. Okolí je protkané místy pro pěší turistiku, horská kola, sáňkování nebo lyžování v zimě, a venkovní hraní her, studium nebo odpočinek v létě.

The White Mountain

4. St. Andrew’s-Sewanee School

Jestli sníš o studiu na vysoké v USA, tahle škola je pro tebe jako dělaná. Kromě spousty zajímavých předmětů, jako například archeologie, programování, hudební produkce nebo správa životního prostředí, si můžeš vybrat ještě další předměty na nedaleké vysoké škole, a to bez dalších poplatků. Odpoledne si pak vyčistíš hlavu během spousty sportovních nebo uměleckých aktivit.

Pottery SAS (1)

5. Fountain Valley School of Colorado

Fountain Valley je třetí nejlepší soukromá škola ve státě Colorado. Najdeš ji ve městě Colorado Springs, které vyniká nádhernými přírodními parky nebo zoologickou zahradou Cheyenne mountain Zoo. Tahle škola se stala už třikrát státním šampionem v horolezectví, takže není divu, že tam najdeš skvělou, 500 m² velkou, lezeckou stěnu.

WeChat Image_20211101145628

6. Cotter Schools

Škola z minnesotské Winony nabízí ubytování i v hostitelské rodině, ale určitě by byla škoda nevyužít super moderní bydlení v novém kampusu, který byl dokončen letos na podzim a stál 25 milionů dolarů. Prostorné pokoje doplňuje kuchyně, studovna, společenská místnost, ale taky divadlo a dokonce prostor pro meditaci. Třídy jsou vybavené nejnovějšími technologiemi včetně chytrých tabulí nebo filtračních systémů pro čistý vzduch. Na Cotter momentálně studují dvě studentky z Čech a Slovenska a nemohou si školu vynachválit.

Cotter Classroom

7. San Domenico School

Už jen příjezd ze San Francisca přes Golden Gate Bridge vypadá jako sen. Tahle škola nedaleko pláže (ach!) je rájem pro všechny, kterým není cizí ekologie. Na návrh bývalého studenta si nechali postavit sluneční panely jako zdroj udržitelné energie a pěstují organické ovoce i zeleninu na vlastní zahradě. A ta jídelna! Takový výběr lahodných jídel z lokálních a bio surovin jinde nenajdeš! A vyberou si i vegetariáni či studenti stravující se bez lepku.

san-domenico-school-gPHQu9

A koho kromě amerických škol ještě poznám?

Nás dvě, Pavlu a Báru, které tvoříme team Tutuki. Pomáhat českým a slovenským studentům plnit si (nejen) cestovatelské sny je naším dlouholetým posláním.

pavla_bara_tutuki

Tak se s námi pojď potkat v sobotu 11. prosince a s radostí pomůžeme i tobě!

Chci na setkání přijít

Chci na setkání přijít

Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat tvoje osobní údaje za účelem zodpovězení tvého dotazu. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
Sending

Vyplň přihlášku a zajistit si své místo na setkání. Samotnou registrací se k ničemu nezavazuješ. Pokud zjistíš, že do 🇺🇸 USA chceš a moc, rádi ti se vším 🤝 pomůžeme. Pokud si uvědomíš, že tě studium v Americe zas tolik neláká, ale na střední do zahraničí by se ti určitě chtělo, můžeme se pobavit o dalších možnostech.

Účastí na akci můžeš jenom získat.

 

Jak na střední školu v USA? Na akci od Tutuki se všechno dozvíš!