Petra v srpnu odletěla do USA na střední školu v rámci J1 programu. Odlet byl díky koraviru do poslední chvíle napínavý, ale nakonec se podařilo.

J1program_usa

Prožívám úžasný rok

Ahoj Báro,
promiň, že jsi musela tak dlouho čekat na mou odpověď. Jsem tu strašně moc spokojená, rodinka je úžasná a jsem vážně ráda, že tu mám i Tran (další zahraniční studentku, kterou rodina hostuje)!
Ve škole to bylo ze začátku docela dost těžké, protože jsem byla 3x v karanténě, a tak bylo náročné se chytnout. Teď už jsem však skoro všechny předměty dohnala a už by to mělo být jen lepší a lepší. Našla jsem si několik kamarádů a dokonce jsem mohla jít i na zápas amerického fotbalu. Bylo to naprosto neuvěřitelné! Příští týden mi také začíná basket, první tři dny jsou tzv. Try Outs, tak snad to zvládnu a dostanu se do týmu! Pokud ne, asi zkusím wrestling. 🙂
Asi tři týdny zpátky nás Brian vzal taky do Corn Maze a pak večer do strašidelného domu – Haunted House. Strašně jsem se bála a ječela celou dobu, ale nakonec jsem byla fakt nadšená a šla bych znovu! Přála bych si, abychom ho měli i v ČR!
Sice je teď všechno jiné a složitější kvůli koronaviru, nicméně nemohla bych tu být šťastnější. Je to zajímavý rok, ve škole jsou různá opatření (jednosměrné chodby, rouška, odstupy…), ale i tak je všechno naprosto úžasné! Opravdu hodně lidí mi říkalo, že jsem blázen, když sem chci jet i v téhle době, ale já neposlouchala, a teď nemůžu být šťastnější! Navíc, kdyby se náhodou něco dělo, mám se vždy na koho obrátit. Ať už na tebe – úžasnou Báru z Tutuki, která jsi mi pomohla vše zařídit, nebo na mojí zdejší koordinátorku Jill a mou hostitelskou rodinu. Odletět do USA na J1 exchange program je definitivně to nejlepší rozhodnutí, co jsem kdy udělala. Rozhodně doporučuji všem, co mají stejnou možnost, jet taky a vyzkoušet si to na vlastní kůži! 🙂
Děkuji za všechno!
Měj se krásně, Péťa.

USA_J1program

Studium v USA místo online výuky v ČR?

Pokud i ty toužíš po dobrodružství v jiné zemi, neváhej a kontaktuj Báru Krhovskou (b.krhovska@tutuki.cz), která ti s výběrem země i školy pomůže. Místa na J1 program rychle mizí, tak by byla škoda nezažít rok na střední jinde. Ano, víme, že doba je nejistá a někdy napínavá do poslední chvíle. Ale není se čeho bát. V případě nemožnosti vycestování dostanete vždy zaplacené peníze zpět.

petra_J1_usa

Jak se daří v USA na J1 programu