“Jak je to teď s vámi? Asi se nikomu nikam moc nechce, že?” Chyba lávky. Dotazy na studium na středních školách v zahraničí dostáváme pořád. A děláme maximum pro to, abychom studentům středních škol mohli vyjít vstříc. Víme, že možností k odjezdu není zas tolik, že se člověk musí trefit ideálně do druháku nebo do třeťáku. Proto se snažíme i teď vyslat do zahraničí co nejvíce studentů. Aby o tuhle jedinečnou příležitost nepřišli. 

Studium v zahraničí a otázka zdraví 

O podmínkách jednáme se zahraničními partnery. A protože situaci bedlivě monitorujeme, víme, že školy, které budou od září fungovat, otevřou za přísných hygienických podmínek. Roušky, rozestupy, dezinfekce… však to sami máte v živé paměti. Některé školy plánují zavedení takzvané hybridní výuky, kdy část vyučování probíhá v učebnách a část v online prostředí.  

Náš tip: souhrn podmínek vycestování najdete v přehledné mapě pro cestovatele

Střední školy v zahraničí – co země, to pravidla  

O jaké zemi momentálně můžete uvažovat? 

USA 

Aktuální situace v USA není ideální. K okolnostem s pandemií se navíc nedávno přidaly masové protesty. Školy však zřejmě fungovat budou. Studenti programu J1 nebo F1 vízy mají navzdory plošným turistickým zákazům výjimku a do země vstupovat mohou. 

Detailní informace k podmínkám vstupu do USA

Kanada 

V současnosti mohou do Kanady přicestovat jen studenti s vízem schváleným před 18. březnem letošního roku. Zhruba v polovině léta očekáváme další prohlášení a všichni doufáme, že opatření zmírní a do Kanady budou moct odletět i studenti, jejichž víza byla schválena později. Zatím platí nařízení o čtrnáctidenní karanténě. To se bude znovu přehodnocovat 31. srpna. Někde funguje výuka normálně, někde “hybridním způsobem”, k výhradní on-line formě vyučování žádná škola nepřistoupila. 

Podmínky vstupu do Kanady 

stredni skoly

Anglie 

Jak jsou na tom Britské ostrovy? I zde školy otevírají od září. Jak se to má se vstupem rovněž zjistíte na příslušné stránce ministerstva zahraničí. 

Německo 

Vše takřka při starém, od nového školního roku budou střední normálně fungovat. Udržujte se v obraze, jak se věci mají s cestováním po Německu

Španělsko 

Kanárské ostrovy vždy platily za populární destinaci, navíc patří k místům s nejnižším výskytem nakažených. 

Francie 

Podobně jako v Německu nebo u nás se život ve Francii pomalu vrací k normálu, byť ve vnitřních prostorách a dopravních prostředcích mají lidé stále povinnost nosit roušku

Nezapomeňte, že ať už chcete vyrazit kamkoliv, jsme připraveni udělat maximum pro to, abychom vám pomohli vaší snové destinace dosáhnout. Ozvěte se nám, začneme na výjezdu společně pracovat.

Sníte o studiu střední školy v zahraničí? Nezastaví vás ani koronavirus