Jiná studijní náplň

Jet/nejet? Být pryč/nebýt pryč? Studovat/nestudovat? Pokud stále váháš, pak je dobře, že jsi tady. Seznámíš se s nejpodstatnějšími důvody, proč za studiem do zahraničí vyrazit. Pohodlně se posaď, dej si čas, uvažuj. Stojíš totiž před rozhodnutím, které ti může zásadně změnit život.

Předměty i obsah vyučované látky se na zahraničních školách liší. Z našich zkušeností víme, že látky na klasické biflování je obvykle méně než u nás (hurá!), navíc si většinou můžeš vybírat z toho, o co se vážně zajímáš (hip hip hurá!). Na středních školách v zahraničí se obecně požaduje více vlastní invence, předpokládá se zájem ze strany studenta, přínos, který do hodin vnese. Skvělá průprava na budoucí zajímavé, prestižní a naplňující zaměstnání. 

Kritické myšlení  

Důraz na rozvoj kritického myšlení a utváření vlastního postoje vyplývá z odlišného přístupu ke vzdělávání. Udělat si názor, umět ho obhájit a stát si za ním, to je dovednost, kterou třeba na školách v USA opravdu umít předávat. 

Jazyk

Jen tak mimochodem budeš kromě školní látky nasávat i cizí řeč. Doslova každým svým pórem, dvacet čtyři hodin denně. Za pár měsíců třeba v Anglii budeš jazyk zvládat levou zadní. I s tou jejich pověstnou výslovností a akcentem. 

Svoboda 

Být někde delší dobu bez mámy a táty, na vlastní pěst, úplně v cizí zemi. Nezní to fantasticky a dobrodružně? Tohle není žádná pobídka k revoltě a neposlušnosti. Přebývat budeš v hostitelské rodině, která určitě bude mít svá pravidla. Jde spíš o pocit. Teprve když zažiješ na vlastní kůži možnosti, které v dnešní době máš, pochopíš, jak úžasně svobodní jsme. 

Zkušenost 

Může to znít jako stokrát, tisíckrát ohrané klišé, ale ono to tak vážně je. Každý den, který studiem na škole v zahraničí strávíš, bude nesmírně obohacující. Oproti tomu, kdo do zahraničí odjel, se vrátíš jako nový člověk s novým pohledem na svět, který si bude ve všech ohledech vědět rady. Poznáš nové prostřední, nové lidi a naučíš se toho od nich hrozně moc. A je jedno, jestli se rozhodneš pro Kanadu nebo pro Nový Zéland, nebo jestli zažiješ své zahraniční středoškolské dobrodružství někde blíž. Třeba ve Španělsku nebo ve Francii

 

Ještě váháš? Projdi si nejčastější otázky, které studenty před výjezdem napadají. Nebo máš už jasno? Pak se nám ozvi a začneme společně střádat plány. 

 

5 zásadních důvodů, proč strávit rok na střední škole v zahraničí
5 (100%) 1 vote