Laura_USA (3)

Laura měla ve výběru destinace pro studium střední školy naprosto jasno. S naší pomocí a báječnou podporou rodiny se tak vydala do světa za vzděláním a poznáním sebe sama. Jak na toto rozhodnutí dnes nahlíží? Lituje toho, nebo si to nemůže vynachválit? Přečtěte si, co jí studium v zahraničí přineslo, či vzalo.

Lauro, prozraď nám, jakou zemi pro studium sis vybrala a podle čeho ses rozhodovala?

Já si vybrala Ameriku a J1 program. Tak nějak mě to tam lákalo. Nejspíš kvůli všem turistickým destinacím jako je New York, Los Angeles a San Francisco. Taky mě vždycky zajímalo, jaké by to bylo studovat na americké High School.

Laura_USA (2)

Rozumím. A než jsi odletěla do Ameriky, na jaké úrovni byly tvé znalosti angličtiny?

Moje znalost jazyka před odjezdem byla dobrá. Nicméně jsem věděla, že je vždy na čem pracovat. Každý den se vyskytne nějaké nové slovíčko a něčemu novému se příručím.

Jak se tvářili rodiče na tvůj nápad studovat v zahraničí? Rozmlouvali ti to, nebo tě podporovali?

Rodiče mě podporovali už od začátku.

To je skvělé. Takže ti nic nebránilo v cestě a mohla sis splnit svůj sen.
A můžeš nám prozradit, jak probíhala spolupráce s Tutuki?

Spolupráce s Tutuki proběhla hladce a bez problémů.

To nás moc těší. Děkujeme.
Lauro, když zapátráš v paměti, jaké byly tvé začátky v USA?

Moje začátky v USA byly zajímavé. Celé to bylo o tom zvyknout si na nový jazyk, kulturu a nové lidi.

Laura_USA (1)

A měla jsi pocit, že se i studijní systém výrazně liší oproti tomu našemu?

Studijní systém v USA se v dosti věcech liší od toho českého. Studenti si tu volí předměty sami, takže pokud nemáte rádi fyziku, tak si místo toho dáte něco, co vás víc zajímá. Je tu i spousta předmětů jako vaření, herectví atd. Na výběr je toho dost.

Co ti to přineslo?

Asi největší přínos z mé cesty jsou lidé, které jsem poznala. Jazyk, který jsem si zlepšila, a věci, které jsem se o sobě naučila.

Takže bys všem studium v zahraničí doporučila?

Studium na střední škole v zahraničí je skvělá a nezapomenutelná zkušenost. Uděláte si nové přátele a vzpomínky. Naučíte se nové věci, které se vám budou hodit v budoucnu a v dospělosti.

Laura – SŠ v USA