Veronika Humhalova_USA

Chtěla jsem poznat život v USA

Už nějakou dobu jsem přemýšlela nad tím, že bych ráda vyrazila do USA. Ale nechtěla jsem tam jen strávit dovolenou jako běžný turista – oběhat co nejvíce známých míst za co nejkratší dobu a pak hurá zpátky domů…

Chtěla jsem poznat život v Americe. Zažít ji, ne ji jen vidět. Z toho pak vyplynulo, že bych si své přání mohla splnit studijním pobytem. A angličtina? Tu jsem se učila už přes 8 let, takže jsem věděla, že „nějak“ se vždycky domluvím.

Když jsem pak o všem řekla rodičům, měla jsem štěstí. Podpořili mě. Sice si to samozřejmě potřebovali nechat projít hlavou, ale nakonec mi „dali zelenou“. Studium v zahraničí považují za přínosný krok pro mou budoucnost.

Milá a vstřícná Bára

Věci se daly do pohybu a já si svou radost držela i při všem tom zařizování. Protože s Tutuki to snad ani jinak nejde. Jednala jsem s Barborou Krhovskou, která byla celou dobu moc milá a vstřícná. Všechno mi vysvětlila a se vším pomohla. Tímto jí ještě jednou moc děkuji.

Jako Alenka v říši divů…

…přesně tak jsem si připadala první dny a týdny. Tak trochu ztracená, ale přitom ohromená. Všechno bylo nové. A tak jiné! Na jedné straně obrovské vzrušení z neznámého (v pozitivním smyslu slova), na druhé trošku toho stýskání po domově. Ale myslím si, že to je u takové změny úplně normální stav.

Veronika HumhalovaII_USA

Vzdělávání ve znamení pohody

Ve škole je to fajn. Vše mi připadá jednodušší a uvolněnější oproti výuce u nás. Předměty jsou lehčí a každý den stejné. A tak mi to vyhovuje.

Cesta k samostatnosti

Pokud bych měla studium na střední škole v USA nějak hodnotit, pak rozhodně kladně. Ale pro mě osobně je výuka až na druhém místě. To, že rozšiřuji své znalosti, je takový bonus k tomu všemu.

Protože já hlavně vnímám to, že jsem samostatnější a poznávám novou kulturu. A tohle bych rozhodně přála a doporučila každému – žít na opačném konci světa a „sama za sebe“, to je skvělá zkušenost.

Veronika – SŠ v USA
5 (100%) 2 votes