Místa na amerických středních školách daná vládou jsou pro školní rok 2022/2023 téměř plná. Pokud chceš příští rok odjet za oceán, jednej. Už teď je za pět minut dvanáct. Studium v USA může být nejlepší škola (tvého) života.

Po studiu v zahraničí je velký hlad. Se zahraničními pobyty se doslova roztrhl pytel a mladí lidé ze všech koutů planety míří za vědomostmi klidně i na druhý konec světa. Čas strávený za hranicemi je dobrá investice. 👉 Zdokonalíš si cizí jazyk, seznámíš se s celou řadou zajímavých lidí, a hlavně se postavíš na vlastní nohy. Ze zkušeností, které během pobytu získáš, můžeš čerpat po zbytek života.

Studiu na střední škole v USA říkám ANO. Co teď?

Zpočátku se navzájem trochu poznáme. Smluvíme si schůzku, na které se můžeš bez okolků zeptat na cokoliv. Budeme pro tebe jako otevřená kniha. To stejné ovšem očekáváme i my od tebe. Naším cílem je totiž zjistit, zda jsi vhodným kandidátem pro studijní program J1. Ten spolu prozkoumáme ze všech stran.

Pokud se dohodneme, čeká tě cesta plná nevšedního dobrodružství. Budeš zařazen mezi ostatní zájemce, kteří stejně jako ty netrpělivě čekají, kam budou na základě svojí přihlášky umístěni. Poslední slovo ve výběru má hostitelská rodina, která ti po příjezdu pomůže zařadit se do běžného života a poznat americkou kulturu. Nastoupíš na místní státní školu a na vlastní kůži pocítíš, jak se žije středoškolákům v Americe. Můžeš si zde užít naplno celý školní rok, nebo jen jarní či podzimní semestr.

Proč studovat zrovna v Americe?

Učí se zde jinak. Okusíš úplně jiný školský systém. A i když si zpočátku budeš připadat jako Alenka v říši divů, většina věcí tě ohromí. Je to prostě jiný svět.

Chceš se dozvědět o amerických high schools více? Pak si přečti náš článek nebo osobní příběhy našich studentů.

Pokud tě láká cesta za oceán a líbí se ti program J1, je načase se přihlásit! Kapacita je omezená, protože o studium v USA je letos velký zájem.

Měl bys vědět, že jako vážný zájemce o J1 program musíš mít:

• silnou motivaci, vůli a chuť pro zařazení do programu,
  • podporu rodičů,
  • adekvátní věk (v době nástupu ti nesmí být méně jak 15 let a více jak 18,5 roku),
  • status studenta (musíš být studentem střední školy),
  • dobrý prospěch (k tomuto ti více prozradíme na první schůzce),
  • dobrý zdravotní stav.

Už ses rozhodl? Pak napiš Báře Krhovské na b.krhovska@tutuki.cz. Postará se o tebe.

Přečti si více o programu J1 na našem webu.

Pro aktuální podmínky vstupu sleduj stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Před návratem do České republiky sleduj pravidla návratu také na MZV.

Studium na střední v USA nepočká. Máš poslední možnost přihlásit se na J1 program