Letní prázdniny utekly jako voda a školní rok už je opět v plném proudu. Někteří odvážní středoškoláci se však rozhodli splnit si sen. Sebrali odvahu, sbalili si kufry a vycestovali za vzděláním do zahraničí. Než se ale rozprchli do různých koutů světa, vybavili jsme je na cestu spoustou důležitých informací, tipů a rad, díky kterým si své středoškolské dobrodružství užijí na maximum.

Jak proběhlo předodjezdové setkání se studenty?

Na začátku srpna jsme se s našimi studenty sešli v Praze, kde jsme si užili velmi příjemné předodjezdové setkání. Pověděli jsme jim vše potřebné, aby celý studijní pobyt na střední škole v zahraničí proběhl v pořádku a k jejich maximální spokojenosti. Doslova jsme je vypravili do světa a bylo to úžasné.

Setkání SŠ_08_2022 3

Co jsme probrali?

• Veškeré informace o odletu.
  • Co je čeká po příletu do dané země.
  • Upozornili jsme je na kulturní šok a vysvětlili jim, co to je a jaké jsou jeho fáze.
  • Podělili jsme se s nimi o několik cenných rad a tipů.
  • Společně jsme probrali zdravotní a sociální pojištění.
  • Spoustu dalších věcí, které se jim v zahraničí budou hodit.

► Tip: Zjistěte, co je kulturní šok, jaké jsou jeho fáze a jak mu můžete předejít ››

Za nás musíme říct, že předodjezdové setkání se studenty bylo moc fajn. Skvělá atmosféra, natěšení studenti, splněné sny na dosah a nechyběla ani výborná pizza a něco malého na zub. Co víc si přát.

Setkání SŠ_08_2022 2

I vy můžete studovat střední školu v zahraničí

Lomcuje s vámi chtíč studovat v cizí zemi? Vzdělávat se jinde a jinak? Poznat jinou kulturu, zvyklosti, lidi a hlavně sami sebe? Nemusíte o tom jen snít. I vy můžete studovat ve světě!

Ozvěte se nám. Pomůžeme vám splnit si sen a příště se můžete na jedno z největších životních dobrodružství vydat i vy.

Vypravili jsme středoškoláky do světa aneb když se sny stávají skutečností