Bára a její zážitky z amerického Texasu

Bára již přes půl roku studuje na střední škole v Texasu díky J1 Exchange Program, jedinečné příležitosti pro středoškoláky, kteří touží poznávat novou kulturu, zdokonalovat svou angličtinu a rozvíjet své dovednosti a schopnosti. Tento program umožňuje účastníkům studium na střední škole ve Spojených státech podle předem stanovených pravidel. Patří k finančně výhodným programům, avšak je důležité si uvědomit jeho omezení.

V článku se dočteš

• Jaké byly Bářiny prvotní zážitky v Americe
  • Je pobyt v zahraničí jen o pozitivních zážitcích?
  • Měla Bára štěstí na hostitelskou rodinu?
  • Jakou roli hraje sport?
  • Doporučila by pobyt v zahraničí i vám?

Chci si přečíst Bářiny zážitky ››

Barca J1

Co je J1 program v USA?

J1 program má své kořeny až v 60. letech minulého století a od té doby získal obrovskou popularitu po celém světě. V naší zemi je téměř synonymem pro studium na střední škole v USA.

• Je založen na dobrovolnickém principu, kdy americká rodina dobrovolně přijme a hostí mezinárodního studenta bez nároku na honorář či finanční kompenzaci.
  • Podporuje ho americká vláda, což zahrnuje jasně nastavená pravidla pro přihlášení a přijetí.
  • Student nemá možnost vybrat si rodinu nebo školu; naopak jsou hostitelé ti, kdo vybírají mezi zájemci.
  • Program zahrnuje pouze státní školy.

► Přečti si více o J1 programu ››

Také byste rádi studovali v USA?

Tak neváhejte a ozvěte se nám. Bára totiž pobyt v zahraničí vřele doporučuje každému.

► Přesvědčte se sami a přečtěte si Bářiny zážitky z pobytu ››

Bára – J1 program v USA