Jak na střední školu v USA

Řada náctiletých touží studovat v Americe, řada rodičů by velkou životní příležitost svým dětem ráda dopřála, hodně zájemců však studia v USA nakonec odpíská. Proč? Povětšinou proto, že se zaleknou finančních nákladů. Cesta, jak se dostat na střední školu v USA za relativně přijatelnou cenu, přitom existuje. Seznamte se s J1, nejvyužívanějším americkým středoškolským programem pro zahraniční studenty.

J1 = hodně muziky za málo peněz nejnižší možnou cenu

Právě přes něj se do USA každoročně vydá nejvíce studentů. Jde totiž o nejznámější a také finančně nejdostupnější formu pobytu na střední škole v Americe.

Na rozdíl od některých jiných, dražších programů, pro J1 platí, že si hostitelská rodina vybírá uchazeče. S programem se to má vlastně tak trochu jako s bonboniérou z filmu Forrest Gump. 🙂 Nicméně, i když zájemce na začátku neví, ve které části Ameriky se nakonec ocitne a v jaké rodině bude bydlet, naprostá většina studentů, kteří programem projdou, je nakonec nadšená.

Takhle hodnotí svůj čas v USA třeba Karolína, která s námi vycestovala před rokem: “Odjíždíte do neznáma, kde se chtě nechtě musíte osamostatnit. Jste tam sami za sebe, máte jiné možnosti než doma. A tak vás každý den něčím překvapí – zvládáte nejrůznější situace, přemýšlíte v jiných souvislostech (a cizím jazyce), sbíráte zkušenosti k nezaplacení. A tím se rozvíjíte.”

Nadšená byla i Helena: “Moje začátky byly velmi dobré. Nemohla jsem se dočkat dalšího dne ve škole. Všichni byli milí a snažili se mi pomoct. Byla jsem na velmi malé škole a všechny zajímalo, kdo je ta nová holka.” Helena je navíc důkazem toho, že i J1 může studentům otevřít v USA zajímavou budoucnost: “Na podzim jsem běhala cross country a dostala jsem pár nabídek od zástupců vysokých škol, že by byli rádi, kdybych studovala na jejich škole.” Jak vidno, studium v USA je zkrátka příležitost s velkým “P”.

Nejlepší čas je … PRÁVĚ TEĎ!

Číst si o zkušenostech a zážitcích ostatních, to obvykle člověku nasadí brouka do hlavy. Zvlášť, pokud ti od června do konce následujícího školního roku bude mezi 15 až 18,5 lety, a tedy spadáš pod cílovou skupinu J1. Pokud máš možnost jet a rodiče tě podpoří, neváhej.

Uzávěrka přihlášek je 1. 5. 2020.

Velké výpravy – mezi které cesta do USA určitě patří – se vyplatí řešit s předstihem. Ozvi se nám co nejdříve a my vše zařídíme tak, aby cesta klapla podle tvých představ.

Studium v USA s omezeným rozpočtem aneb dá se v Americe studovat levně?