Vyrazit za studiem střední školy do zahraničí můžeš. Nikdo ti v tom nezabrání. Jsme toho důkazem, v lednu jsme vyslali na studium do cizích zemí několik studentů. Láká tě představa, že bys příští školní rok trávil jinde? Je nejvyšší čas začít jednat. 

Studium na střední v zahraničí a co je letos jinak

Jistotou dnešní doby je nejistota, takže je jasné, že některé podmínky studijních pobytů se v čase budou měnit. Někde možná budeš muset nastoupit do karantény, někde budeš muset mít ve třídě roušku. Nejdůležitější je ale to, že na střední do zahraničí prostě můžeš. Všechno ostatní se nějak poddá. 

Právě teď je nejvhodnější doba pro vyřizování pobytu se začátkem v srpnu nebo září 2021. Co vyloženě hoří, je populární program J1, přes který můžeš studovat na státní střední škole v Americe. Program je pro studenty narozené mezi 1. březnem 2003 a 14. srpnem 2006. Něco málo nadšení a inspirace můžeš načerpat ze zprávy od “našich“ holek, Péti a Aničky, které se z USA nedávno vrátily. 

high school usa

Termín pro přihlášení končí úderem posledního březnového dne. Hodí se proto dlouho neváhat. Zájem o J1 je obrovský, míst je málo. 

Do Ameriky můžeš vyrazit také přes program F1. Ať už tě láká jedna nebo druhá varianta, nečekej. Napiš nám, začneme společně konat.

A co když chceš severněji? I Kanada se studenty ze zahraničí počítá. O své dojmy se s námi před časem krátce podělili také Vojta s Barčou

high school canada coronavirus

Studium na střední v Anglii se prodraží

Výstup Velké Británie z EU znamená určité změny také pro zájemce o studium na střední škole. Pro pobyty delší než půl roku musíš mít vízum. Především se ale zdvojnásobí cena studia, protože s Brexitem přicházíme o dotační programy. Kdokoliv z Evropy odteď zaplatí za školené totéž co zbytek světa. 

Naše srdcovky Austrálie a Nový Zéland jsou bohužel zatím stále zavřené. Škoda. Pokud jde o studium na střední v zahraničí, jedná se rozhodně o jedny z nejzajímavějších destinací. Snad se to brzy změní. 

A pokud tě láká studium v jiném jazyce, je rozhodně z čeho vybírat. Můžeš vyrazit do Německa, do Francie nebo třeba do Španělska. Právě Španělsko si za cílovou destinaci vybrala Zuzka

Spain700x393

Chceš taky zažít studium v cizině? 

Není čas ztrácet čas. Napiš nám své představy hned teď.

Kontaktuj nás
Po odeslání formuláře začne společnost Tutuki s.r.o. (tedy my) zpracovávat vaše osobní údaje za účelem zpracování kalkulace nákladů. Budeme se o ně dalších 10 let pečlivě starat dle Zásad ochrany osobních údajů.
Sending

 

Uvažuješ o studiu v zahraničí? Tohle se ti bude hodit!