Umístění do hostitelské rodiny

Každý student vždy netrpělivě čeká na okamžik, až mu zavoláme a oznámíme, že už známe jeho hostitelskou rodinu. Vsadíme se, že i ty budeš „hořet“ nedočkavostí. Jak to bude probíhat?

Informaci o umístění získáš v rozmezí několika měsíců až týdnů před plánovaným odjezdem. Předáme ti veškeré dopisy, informace a fotografie, které pro tebe rodina připravila. Budeš mít čas navázat první komunikaci s rodinou, zatím tedy jen na dálku, abyste se alespoň trochu poznali.

Zázemí v hostitelské rodině

Tvoje hostitelská rodina ti poskytne vlastní pokoj a stravu. Nepůjde však jen o obyčejnou dlouhou návštěvu. Nebudeš ani v roli podnájemníka. Na čas se staneš adoptivním synem nebo dcerou svých zahraničních rodičů, takže i právoplatným členem domácnosti, kterého ostatní respektují a mají rádi. 🙂

hostitelská rodina

Jak jsou rodiny vybírány a co tě čeká v začátcích?

Rodiny jsou vybírány tak, aby byla co největší šance, že si vzájemně „sednete“. Proto se ptáme na tvoje zájmy a na tvá očekávání. A to je také důvod, proč píšeš dopis, kde získáš prostor představit se.

Je ale třeba mít na paměti, že nová situace bude vyžadovat tvůj aktivní přístup, abyste se s hostitelskou rodinou sladili. Připrav se na to, že v nové domácnosti to bude jiné než u vás doma. Obě strany budou potřebovat čas na vzájemné poznání a nastavení ideálních podmínek pro pohodové společné soužití. Dříve nebo později to ale určitě bude klapat na jedničku.

Může se stát, že se ti v prvních týdnech bude stýskat. Zažiješ tak něco, pro co má angličtina specifický pojem „homesickness“. Vůbec se tím ale nesmíš nechat rozhodit. Každý jsme si tím v zahraničí prošli. Garantujeme ti však, že až si na nové prostředí zvykneš, stýskání okamžitě zmizí. A ty si svůj vysněný pobyt začneš užívat plnými doušky. 🙂

Již od prvního kontaktu se snaž být přátelský a vřelý. Mluv o sobě, ale projevuj také zájem o členy své nové domácnosti.

A rada na závěr: buď otevřený a chtěj se seznámit. Takový přístup ti přinese skvělá přátelství a zážitky. A vůbec nebude vadit, když nebudeš v projevu v cizím jazyce dokonalý!

Hostitelské rodiny
3.3 (66.67%) 3 votes