1. Na první schůzce probereme tvoje možnosti a přání

Po úvodním online či telefonickém kontaktu se setkáme osobně. Popovídáme si o všem, co tě ohledně studia na střední škole v zahraničí zajímá. Dozvíš se i spoustu užitečných informací, které vycházejí z našich zkušeností s životem v cizině.

Při rozhovoru tváří v tvář se navíc poznáme mnohem lépe než na dálku. Vyjasníme si, co očekáváš od naší spolupráce i cesty za vzděláním. A tohle všechno nám pomůže vymyslet nejlepší plán pro tvůj životní zážitek.

Bara-Krhovska-schuzky

Přečti si, na co se tě budeme na první schůzce ptát.

2. Vybereme ideální studijní program

Po setkání začneme tvůj sen převádět ve skutečnost. Ještě se s tebou párkrát spojíme, až ti budeme moci oznámit, že „to“ máme. Že jsme našli nejvhodnější destinaci i typ studia.

Představíme ti kompletní studijní program – jasnou nabídku se zahraničním pobytem, a to včetně cenové kalkulace. Budeš vědět, kam a proč bys měl vzhledem ke svým přáním a možnostem vyrazit i kolik to bude stát.

Bara-Krhovska-vyber-destinace

3. Vyřídíme základní formality

Jakmile se finálně rozhodneš, že do toho jdeš, staneš se studentem Tutuki. Vyřídíme spolu nezbytné formality, jako jsou smlouvy nebo zálohové faktury. V tomto kroku už by do přípravy měli být zapojení také rodiče. A to kvůli papírování a dolaďování administrativních detailů.

4. Začneme komunikovat se zahraniční školou

Přípravy se naplno rozjedou. Tvoje studijní budoucnost v zahraničí začne dostávat pevné obrysy. V této fázi už o tobě bude vědět vybraná střední škola, která si vyžádá první informace a dokumenty.

A my jí je budeme předávat. Hned poté, co je získáme od tebe. Také uvítáme, když se opět uvidíme osobně. Zvládneme tak efektivněji dořešit případné nejasnosti či zahnat obavy.

Přečti si, co vše může být součástí přihlášky na školu.

Worthing-College-getting-ready

5. Potvrzení o přijetí ke studiu

Nastane velký okamžik. Ze zahraniční střední školy nám potvrdí, že chtějí, abys u nich studoval. A tím tvé vzdělávací dobrodružství oficiálně dostane zelenou. Obdržíš od nás potvrzení o přijetí. A také vystavíme celkovou fakturu.

laboratoř-1

6. Vytvoříme konkrétní harmonogram

I když asi budeš ve velké euforii, požádáme tě o další schůzku. Bude nutné probrat, co dál. Protože na řadu přijdou záležitosti jako vízum či letenka. Opět tu budeme pro tebe a se vším ti pomůžeme.

Nasměrujeme tě na správná místa, poradíme s rezervacemi či nákupy. A tak se objeví zásadní termíny – kdy odletíš nebo třeba jak to bude se startem školy.

7. Představíme ti hostitelskou rodinu

Po celou dobu zařizování pracujeme i na tom, abychom ti našli skvělou hostitelskou rodinu. Jakmile se tak stane, okamžitě ti to dáme vědět. A to se vší „parádou“. Neoznámíme ti jen jméno či adresu, ale dostaneš od nás fotky a texty, které tě co nejvíce seznámí s tvým „novým domovem“.

Poté už bude záležet na tobě, kdy se rodině ozveš. My ti ale určitě doporučíme, abys to udělal co nejdříve. Poznáte se alespoň trochu virtuálně, a to pak na místě určitě oceníte.

Přečti si více informací o hostitelských rodinách.

Host-Family-Dinner-Table-1

8. Dořešíme letenky, vízum, pojištění a další nezbytnosti

S „papírováním“ v tuto chvíli půjdeme do finiše. Pokud jsme ještě nekoupili letenku (jízdenku), teď už to uděláme. Také případně společně dořešíme náležitosti ohledně víza. Někdy totiž ambasáda potřebuje adresu hostitelské rodiny. A až pak žádost schválí. Dále pro tebe nachystáme instrukce k pojištění.

9. Předáme ti dokumenty a „balíček rad“ na cestu

Zhruba týden či dva před tvým odjezdem se naposledy uvidíme, abychom si potvrdili, že je vše stoprocentně připravené. Také tě „vybavíme“ na cestu – nepostradatelnými dokumenty a dobrými radami. Kromě víza nebo letenek ti předáme například i seznam důležitých adres a telefonních čísel.

Důkladně probereme, jak bude probíhat cesta do cílové země i první momenty v ní. Pobavíme se také o tom, co tě bude čekat první dny. Samozřejmě ti popřejeme hodně štěstí a ujistíme tě, že se na nás můžeš i nadále kdykoli obrátit.

Vyřízení pobytu krok za krokem
4.3 (86.67%) 9 votes